Фірма-постачальник записувальної апаратури відсудила і регіональної судової адміністрації майже 790 тисяч боргу 
02.02.2023   //   45 Переглядів

Господарський суд Рівненської області частково задовольнив позов ТОВ “Секур Інтеграція” до Територіального управління Державної судової адміністрації (ТУ ДСА) України в Рівненській області та зобов’язав останню сплатити фірмі загалом 789,77 тис грн. Відповідне рішення було опубліковано 30-го січня поточного року.

Судом було встановлено, що у серпні 2019 року між ТОВ “Секур Інтеграція” та ТУ ДСА України в Рівненській області було укладено договір про закупівлю засобів інформатизації. За умовами контракту товариство зобов`язувалось поставити замовнику 15 комплектів фіксування судового засідання в режимі звукозапису, відеозапису та відеоконференцзв’язку. Загальна вартість замовленого обладнання складала 1,2 млн грн. 

У підсумку позивачем, на виконання умов договору, було поставлено необхідний товар проте, судова адміністрація здійснила оплату лише у сумі 478,8 тис грн. Таким чином сума заборгованості, станом на дату складання даної позовної заяви, становила 718,2 тис грн.

Під час розгляду справи також стало відомо, що у жовтні 2022 року ТОВ “Секур Інтеграція” направив на адресу відповідача претензію на загальну суму 761,49 тис грн з проханням у семиденний строк від дати пред’явлення вимоги здійснити дооплату поставлених комплектів товару на загальну суму 718,2 тис грн та суму нарахованих штрафних санкцій у розмірі 43,29 тис грн.

Крім того, враховуючи порушення строків оплати товару, фірмою нараховано та заявлено до стягнення з відповідача 118,06 тис грн пені.

У відповідь на вказану претензію, Судова адміністрація направила позивачу лист-відповідь, зазначивши, що відсутність повної оплати товару спричинена відсутністю відповідних бюджетних асигнувань. Крім того відповідач зазначає, що ТОВ “Секур Інтеграція” несвоєчасно поставив товар, отже підстави для нарахування штрафних санкцій за несвоєчасне виконання умов договору замовником відсутні. 

Обдумавши відповідь адміністрації “Секур Інтеграція” подала судовий позов з проханням стягнути з ТУ ДСА України в Рівненській області 718,2 тис грн заборгованості та 118,06 тис грн пені.

Дослідивши всі обставини справи господарський суд зауважив, що відповідач таки припустився прострочення грошового зобов`язання, тож суд визнає розмір заявленої позивачем до стягнення пені у сумі 118,06 тис грн правомірним. Однак враховуючи, що з 24 лютого 2022 року в Україні запроваджено воєнний стан, та беручи до уваги встановлену пріоритетність здійснення видатків державного бюджету, суд вважає за можливе зменшити заявлену до стягнення пеню на 50%.

Тож у підсумку рішенням суд зобов’язав Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Рівненській області сплатити на користь ТОВ “Секур Інтеграція” 718,2 тис грн заборгованості, 59,03 тис грн пені та 12,54 тис грн витрат по сплаті судового збору.

Власником столичного ТОВ “Секур Інтеграція” вказаний киянин Петро Івасюк, який також зареєстрований як ФОП. Основним видом діяльності фірми є оптова торгівля побутовими електротоварами та апаратурою для приймання, записування, відтворювання звуку і зображення. Фірма є активним учасником публічних закупівель та з моменту створення Prozorro вже встигла підписати 351 договір на 129,43 млн грн. 

Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Рівненській області наразі очолює Віктор Вдовиченко, якого свого часу підозрювали у розкраданні бюджетних коштів. 

Залиште відповідь