У Кличка замовили проєктні та вишукувальні роботи щодо будівництва вулиці від проспекту Григоренка до межі Києва за 70 мільйонів
01.02.2023   //   188 Переглядів

КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” у кінці грудня минулого року замовило ТОВ “Дортранс” проєктні та вишукувальні роботи по об’єкту: «Будівництво вулиці від проспекту Петра Григоренка до межі міста Києва в Дарницькому районі» за 69,38 млн грн.

Про це пише Дмитро Чернишов у виданні «Гроші. Інформатор» з посиланням на «Прозорро».

Підрядник повинен виконати роботи до кінця 2025 року. Протяжність нової вулиці, згідно з вихідними даними, становитиме 3,25 км. Підрядник повинен передбачити розміщення пішохідних переходів, велодоріжки з двостороннім рухом, біопереходів, інженерних мереж, зовнішнього освітлення, а також благоустрій та озеленення прилеглої території.

Згідно з аналітичною платформою Youcontrol, «Дортранс» засноване у 2003 році у Києві. Нинішній власник і директор – львів’янин Олександр Педан. До цієї перемоги на майже 70 млн грн фірма не брала участь у тендерах з 2013 року. У 2016-2022 роках одним із засновників ТОВ «Дортранс» було МПП «Елтранс», яке є активним учасником публічних закупівель – отримало 56 підрядів на 42,52 млн гривень, здебільшого від комунального «Київпастрансу». Кінцевими власниками компанії «Дортранс» до червня 2022 року були Олександр Жуков, Вадим Овдій та Віктор Рєзніков.

Будівництво передбачає чотири черги: перша – будівництво від проспекту Петра Григоренка до межі міста; друга – будівництво транспортної розв’язки на перетині вулиці від проспекту Григоренка до вулиці Колекторна; третя – будівництво транспортної розв’язки на перетині вулиці від проспекту Григоренка до вулиці Проектна 1; четверта – будівництво транспортної розв’язки на перетині вулиці від проспекту Григоренка до вулиці Проектна, 2. Плани КП побудувати дорогу сходяться з генпланом житлового комплексу «Патріотика на озерах». Також на плані ЖК зображено три транспортні розв’язки – така сама кількість прописана в тендерній документації.

Детальний план територій для будівництва ЖК «Патріотика на озерах». ФОТО: Хмарочос

За діючим і проєктним Генпланами вулиця Григоренка має поєднатися з продовженням Великої кільцевої і далі, оминаючи села Гнідин, Вишеньки і Проців, завершитися перехрестям з південною частиною Київської обхідної дороги, зазначив голова «Ради урбаністики Києва» Віталій Селик. На думку урбаніста, «все виглядає так, що єдиною зацікавленою стороною продовження проспекту Григоренка є забудовник скандального ЖК «Патріотика на озерах» проти якого активно виступає громада Києва. Потенційне будівництво нового масиву багатоповерхівок ускладнить і так не легку ситуацію з транспортом Дарницького району, перевантажить Зелену гілку метро і головне – знищить унікальний ландшафт заливних Осокорських лугів».

Як пише «Хмарочос», у 2022 р. забудовник Stolitsa Group поновив будівництво ЖК «Патріотика на озерах» (нова назва — ЖК «H2O») на місці екопарку «Осокорки». У забудовника повідомили, що для виконання зазначених будівельних робіт є повний пакет необхідних документів, зокрема чинний дозвіл на виконання будівельних робіт. Після банкрутства банку «Аркада» добудовувати ЖК взялася будівельна компанія Stolitsa Group. КМДА підписала з новим забудовником меморандум, в якому йдеться, зокрема, про створення екопарку.

Щоб добудувати житлові комплекси, потрібне фінансування у розмірі 3,5 мільярда гривень. Таку суму забудовник хоче отримати завдяки державному кредитуванню. Крім того, покупцям квартир у ЖК Патріотика на озерах доведеться доплачувати за куплені квартири. Як зазначається, загальна площа забудови становить 90 гектарів. Всього у житловому комплексі буде 11892 квартири, водночас машиномісць – 4932. Поверховість будинків досягатиме 26 поверхів. Згідно з генпланом нового мікрорайону, там буде збудовано шість дитячих садків на 120 та один на 160 місць, дві школи на 36 класів, одна на 24 та дитяча поліклініка на 400 місць.

Як повідомляла «Українська правда», власницею Stolitsa Group є бізнесвумен Владислава Молчанова. Її бізнес-партнер, депутат Київради Денис Москаль очолює постійну комісію з питань екологічної політики у міській раді. П’ять земельних ділянок загальним розміром 176 га 15 років перебували в оренді підконтрольній «Аркаді» компанії «Контактбудсервіс». З 2020 року ці ділянки повернулися в комунальну власність. Наразі на території згаданих земельних ділянок створено два ландшафтні заказники місцевого значення: «Озеро Тягле» та «Осокорківські луки». При цьому активісти вже декілька років виступають проти забудови на території парку.

Залиште відповідь