Фірмі з бізнес-групи “Віол” через суд в 7,5 разів збільшили орендну плату за користування вінницькою землею
31.01.2023   //   108 Переглядів

Господарський суд Вінницької області частково задовольнив судовий позов Вінницької міської ради, зобов’язавши ТОВ “Вінпромхолод” визнати укладеною додаткову угоду, що суттєво збільшує плату за користування орендованою земельною діляною. В частині ж строків набрання додатковою угодою чинності суд став на сторону фірми, та не погодився вважати цей документ чинним з 1-го грудня 2022 року. Відповідне рішення було опубліковане в Єдиному державному реєстрі судових рішень 30-го січня. 

Дослідивши матеріали справи суд встановив, що у серпні 2011 року між Вінницькою міськрадою та ТОВ “Вінпромхолод” було укладено договір оренди земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Чехова,56. Строком на 49 років років було передано загалом 2,6 га.

На підставі нормативної грошової оцінки земельної ділянки міська рада обчислила річну орендну плату, яка складала 183,23 тис грн на рік. 

Минуло десять років і наприкінці червня 2021 року рішенням Вінницької міської ради було затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель в межах міста Вінниці, розроблену ТОВ “Інститут землеустрою та земельно-правових відносин”. Відповідно до затвердженого рішення нова “нормативка” почала діяти з 01 січня 2022 року.

Враховуючи суттєве збільшення оціночної вартості міської землі, міська рада ініціювала і перерахунок орендної плати, яка згідно нових обрахунків тепер мала складати 1,37 млн грн на рік. Власне на підписанні додаткової угоди з цими цифрами і наполягала міська рада подаючи позов. Окрім того на думку юристів ради варто було б визнати додаткову угоду підписаною з моменту введення в дію нової “нормативки”, тобто з 1 січня 2022 року. 

З останнім ТОВ “Вінпромхолод” не погоджувалось, направивши до суду відзив на позовну заяву міськради. Так згідно з нормами Цивільного кодексу України у разі зміни договору зобов`язання змінюється з моменту досягнення домовленості про внесення змін до угоди. Тож якщо цей процес відбувається у судовому порядку, зобов`язання змінюється з моменту набрання рішенням суду законної сили. 

Як було зазначено під час розгляду справи таке трактування узгоджується з правовою позицією Великої Палата Верховного Суду.

Тож у підсумку суд прийняв рішення – внести зміни до чинного договору оренди в частині збільшення щорічної орендної плати до 1,37 млн грн, однак ця додаткова угода набуває чинності з моменту набрання рішенням суду у даній справі законної сили.

Вінницьке ТОВ “Вінпромхолод” входить до фінансово-промислової групи “Віойл” Віктора Пономарчука, що нині має кіпрське громадянство. Офіційними засновниками фірми значаться Олександр Нечеталюк та ТОВ “Вітрус лтд” вже згаданого Пономарчука і Наталії Музики.

Залиште відповідь