Для шкіл Кривого Рогу закупили продукти за вдвічі вищими цінами у фірми, що має зв’язок з нардепом Захарченком
31.01.2023   //   1290 Переглядів

9 січня Тернівський відділ освіти Кривого Рогу підписав договір постачання з ТОВ “МПС-С” вартістю 103,2 тис грн. на купівлю картоплі та сушеного гороху.

Закупівлю проведено за процедурою «відкриті торги з особливостями».

Освітяни замовили 6 тонн картоплі та 225 кг сушеного гороху. Єдиним учасником торгів було ТОВ “МПС-С”. Компанія запропонувала картоплю за ціною 16 грн. за 1 кг, а горох по 32 грн. за 1 кг. Строк поставки продуктів – до 31 березня 2023 року.

Якщо порівнювати з іншими постачальниками, вартість картоплі та гороху для криворізьких шкіл виявилася завищеною вдвічі.

Для прикладу, комунальна установа “Будинок милосердя “Затишок” Криворізької міської ради в січні купила картоплю за ціною 7,5 грн. за кг, а горох по 15 грн. за кг. 

ТОВ “МПС-С” зареєстровано в 2019 році як таку, що веде діяльність посередника, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами і має ще 30 видів діяльності, більшість з яких не пов’язана із торгівлею продуктами харчування. До літа 2022 року фірма взагалі не працювала на Прозорро. Сьогодні в активі компанії більше 180 переможних закупівель на загальну суму 53 млн. грн.

Компанія ТОВ “МПС-С” належить Олександру Гліжинському. Він також є співвласником кількох промислових компаній, у тому числі ТОВ “ДСД плюс”. З 2016 по 2019 керівником цієї фірми був Володимир Захарченко – народний депутат від партії Слуга народу. Співзасновниками ТОВ «ДСД плюс» значиться «Завод бурової техніки ДСД», на якому Захарченко до свого походу у велику політику значився директором по безпеці.

Округ народного депутата Захарченка розташований в межах територій Тернівського та Покровського районів Кривого Рогу. 13 років Захарченко віддав роботі в Тернівському районі, де пройшов шлях від оперуповноваженого кримінального розшуку до начальника кримінальної поліції.

Тернівський відділ освіти в січні скупився у фірми, що пов’язана із нардепом, на 2,5 млн. грн. Покровський відділ освіти працює з ТОВ «МПС-С» з листопада 2022 року. Компанія «натендерила» вже на 3 млн грн. – вона отримувала підряди на ремонт підвалів для облаштування укриттів, поставляла школам «буржуйки», а з січня продає навчальним закладам району продукти харчування. Картоплю покровські освітяни закупили також у ТОВ «МПС-С». Ціна на неї теж 16 грн/кг, що є вище ринкової в два рази. 

 

Залиште відповідь