Суд призначив 17 тисяч штрафу ексголові сільради, який хотів отримати від знайомого $15 тисяч за надання землі та приміщення  
28.01.2023   //   93 Переглядів

Суд оштрафував ексголову Топільненської сільської ради колишнього Рожищенського району (Волинська обл.) Руслана Присяжнюка, якого у 2019 році зловили на хабарі 15 тисяч доларів США.

Відповідний вирок виніс Луцький міськрайонний суд наприкінці 2022 року, пише Юлія Галецька у «Силі правди».

6 липня 2019 р. Присяжнюк зустрівся зі своїм знайомим у Луцьку, в кафе магазину «Салют». Під час зустрічі сільський голова повідомив, що може віддати земельну ділянку площею 1 гектар у селі Михайлин Рожищенського району, а також поклопотати про проведення та реалізацію аукціону щодо передачі чоловіку нерухомого комунального майна. Свої «послуги» він оцінив у 15 тисяч доларів.

Після «успішних перемовин» Руслан Присяжнюк того ж дня зареєстрував у секретаря сільради відповідну заяву про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Оминаючи розгляд заяви на бюджетній комісії, сільський голова самовільно відправив її на розгляд сесії.

Вже за 4 дні протокол сесії, де були винесені питання щодо земельної ділянки та аукціону щодо приміщення школи, був підписаний головою сільради.

16 липня під час особистої зустрічі в ресторані Присяжнюк отримав несправжніх 5 тисяч доларів першого із трьох запланованих траншів за відповідні рішення сільради та розробку проєкту землеустрою.

У суді Присяжнюк повністю визнав свою вину та просив суворо не карати.

Суддя Вячеслав Покидюк, з огляду на щире каяття та відсутність обтяжуючих обставин, вирішив призначити зловмиснику штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Імітаційні кошти були знищені, а протокол голосування, рішення сільради, список поіменного голосування залишили в матеріалах кримінального провадження.

Залиште відповідь