Рівненська прокуратура відсудила у “Рейкарца” 583 тисячі боргу за користування землею
28.01.2023   //   125 Переглядів

За результатами розгляду позову Рівненської окружної прокуратури до СУБП в формі ТОВ “Рейкарц і партнери. Україна” Господарський суж Рівненської області прийняв рішення задовольнити його та стягнути з відповідача 582,98 тис грн безпідставно несплачених коштів. Відповідне рішення було оприлюднено та набрало законної сили 12-го січня 2023 року. 

Під час розгляду справи суд встановив наступне. Відповідно до інформації з держреєстрів Спільне українсько-бельгійське підприємство в формі ТОВ “Рейкарц і партнери. Україна” є власником нерухомого майна – будівлі-готелю, загальною площею 2,28 тис м2, що знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Словацького, буд. 9. Право власності на вказаний об`єкт нерухомості зареєстровано на підставі Договору купівлі-продажу від 20 грудня 2012 року № 1322. 

За два роки після покупки, рішенням Рівненської міськради від 15 травня 2014 року підприємству було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 739 м2, за тією ж адресою, в оренду на 49 років. Призначення ділянки – для обслуговування будівлі адміністративно-офісного центру з приміщеннями банку та готелю. Тієї самої будівлі яку “Рейкарц і партнери. Україна” викупило в 2012 році. 

Наступним кроком мало б стати затвердження земельної документації, однак, як вбачається з матеріалів справи, розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки того ж року був відкликаний підприємством на доопрацювання. 

Минали роки, однак і до сьогодні договір оренди земельної ділянки з фірмою так і не був укладений, а  орендна плата останнім не сплачувалась. При цьому сам адміністративно-офісний центр продовжував функціонувати та приносити власнику прибутки. 

Єдині кошти, які фірма вносила весь цей час за фактичне користування земельною ділянкою, це 1% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, як постійний користувач земельною ділянкою. У зв`язку з цим місцевий бюджет Ради недоотримував кошти у вигляді орендної плати за використання даної земельної ділянки, чим заподіяно значну шкоду інтересам територіальної громади. Окрім того, на ділянці розміщене майно, що перебувало у власності “Рейкарц і партнери. Україна”, що унеможливлювало вільне розпорядження радою вказаною землею.

Відповідно до розрахунку прокурора, розмір недоотриманих Рівненською міськрадою доходів за період з 01 жовтня 2019 року по 30 вересня 2022 року становить 583,98 тис грн.. 

З урахуванням всіх вищенаведених обставин суд прийняв рішення – задовольнити позов керівника Рівненської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Рівненської місьради та стягнути зі Спільного українсько-бельгійського підприємства в формі ТОВ “Рейкарц і партнери. Україна” 583,98 тис грн невиплаченої орендної плати та 8,76 тис грн судового збору. 

Кінцевим бенефіціаром Спільного українсько-бельгійського підприємства в формі ТОВ “Рейкарц і партнери. Україна”, що входить до бізнес-групи “Reikartz Hotel Group”, є громадянин Туреччини Юрій Васін. До червня 2022 року в офіційних реєстрах Васін значився як громадянин російської федерації з пропискою у москві.

В засновниках “Рейкарц і партнери. Україна” значаться дві кіпрські компанії: “Рейкартц хотелс енд різотс (Сайпрес) лімітед” та “Фріотрон холдінгс лімітед”.

Залиште відповідь