Одеський прикордонник, що шукав “клієнтів” для поїздок за межі України у телеграмі, заплатить штраф
27.01.2023   //   55 Переглядів

19 січня Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області виніс вирок у справі старшого інспектора прикордонної служби, що налагодив переправу військовозобов’язаних через кордон, використовуючи у тому числі чат-бот. Чоловік визнав вину і залишився на свободі.

Про це свідчить вирок у реєстрі судових рішень. 

Як встановило слідство, прикордонник на початку жовтня погодився допомогти у незаконному перетину кордону чоловіку призовного віку, якому було заборонено покидати межі України. Свої послуги підсудний оцінив у 2,5 тисячі доларів. За ці кошти він мав вивезти чоловіка власною автівкою до транзитної зони між Україною та Молдовою і висадити його у найбільш зручному для перетину кордону місці. Наприкінці жовтня підсудний отримав обумовлені кошти, після чого прибув із чоловіком до пропускного пункту “Удобне” та відвіз його на транзитну ділянку дороги Рені-Одеса між українською та молдовською територіями, де і висадив. 

Крім цього епізоду, правоохоронцями також встановлено, що прикордонник створив спеціальний чат-бот у месенджері Телеграм, за допомогою якого також підшуковував “клієнтів” для незаконного виїзду за кордон. Саме так з ним зв’язалися двоє клієнтів: чоловік та його тесть, яким прикордонник взявся “допомагати” за 5 тисяч доларів, використовуючи аналогічну схему вивезення на транзитну територію. 

Згодом підсудний був викритий правоохоронцями та на початку січня підписав угоду про визнання винуватості зі стороною обвинувачення. Відповідно до договору, прикордонник повністю визнав свою вину та прийняв покарання штрфом у розмірі 500 тисяч гривень. Крім того, визначеним покаранням передбачено також конфіскацію майна підсудного та заборону займати адміністративні посади протягом трьох років. 

Суд затвердив відповідну угоду.

 

Залиште відповідь