У Чорноморську довірили ремонти укриттів за 15 мільйонів фігуранту справи щодо розкрадань під час будівництва табору «Вікторія»
26.01.2023   //   49 Переглядів

Житлово-комунальне господарство Чорноморської селищної ради Одеської області без конкурсу віддало 5 контрактів з ремонту укриттів ТОВ «Південь-Строй» на загальну суму майже 15 млн грн.

Про це пише Катерина Маденс у «Антикорупційному вимірі».

Згідно з інформацією з порталу Prozorro, чиновники ЖКГ в смт Чорноморське в Лиманському районі з листопада минулого року підписали 5 угод з компанією ТОВ «Південь-Строй». Директором і власником цієї фірми є Сергій Воробйов. Загальна вартість цих договорів склала 14,7 млн грн. Закупівлі проводилися без використання електронної системи.

Договори, про які йде мова, стосуються капітальних ремонтів та облаштування споруд цивільного захисту (укриттів), а саме:

  • Підвалу в житловому будинку №4 по вул. Олімпійська, селі Гвардійське за 2,1 млн грн;
  • Підвалу в житловому будинку №40 по вул. Гвардійська, смт  Чорноморське, за 2,3 млн грн;
  • Підвалу в житловому будинку №2 по вул. Сонячна, смт Чорноморське за 4,27 млн грн;
  • Підвалу в житловому будинку №38 по вул. Гвардійська, смт Чорноморське за 3,16 млн грн;
  • Підвалу в житловому будинку №1 по вул. Сонячна, смт Чорноморське за 2,9 млн грн.

За інформацією «Радіо Свобода», цю фірму було залучено до схеми з розкрадання коштів під час будівництва сумнозвісного дитячого табору «Вікторія» в Одесі.  Журналісти «Радіо Свобода» зазначають, що компанія «Південь-Строй» значилась субпідрядником фірми «Стройсоцстандартрозвиток». Остання будувала дерев’яні корпуси дитячого табору. Ті самі, в яких під час пожежі загинуло троє дітей у 2017 році.

В матеріалах кримінального провадження відносно директора «Стройсоцстандартрозвиток» Станіслава Чернишова слідчі вказують на завищення вартості робіт. В результаті підозрюваний привласнив 1,7 мільйона гривень бюджетних коштів та виконав роботу неякісно. При чому «домалювати» ціни підозрюваному вдалося саме завдяки залученню субпідрядника – фірми «Південь-Строй».

У «Антикорупційному вимірі» звернули увагу, що «Південь-Строй» Сергія Воробйова є «улюбленцем» чиновників Житлово-комунального господарства в смт Чорноморське. Фірма отримала від них найбільшу кількість підрядів в порівнянні з іншими. На цей час відомо про 23 угоди, сума яких перевищила вже 16 млн грн. Однак більшість коштів фірма заробила саме на ремонтах укриттів –  14,7 млн грн. І жодного разу у неї не було конкурентів.

Журналісти також зазначили, що в житловому будинку №38 по вул. Гвардійська, смт Чорноморське, згідно з даними Prozorro, фірма виконала капремонт за кілька мільйонів за 29 календарних днів.

В житловому будинку №1 по вул. Сонячна, смт Чорноморське капремонт нібито виконано протягом місяця.  В житловому будинку №2 по вул. Сонячна, смт Чорноморське – капремонт за 12 днів. В інших двох будинках – за 4 місяці.

Водночас, згідно з документами, які фірма подавала на відкриті торги у серпні минулого року, вона має 14 робітників. З них троє – це директор та інженери. Тобто, 5 капітальних ремонтів виконало 11 людей. І три укриття ці 11 осіб встигли капітально відремонтувати протягам менш ніж одного місяця.

 

Залиште відповідь