Владу Кривого Рогу пропіарить за 2 мільйони газета колишнього секретаря міськради з партії «Слуга народу»
24.01.2023   //   532 Переглядів

23 січня виконком Криворізької міськради уклав угоду вартістю 1,97 млн. грн. із ТОВ “Друк-КР” на послуги з висвітлення офіційної інформації щодо діяльності виконкому міської ради у друкованих ЗМІ.

Інформація про закупівлю міститься в системі Прозорро.

Виконком планував витратити майже 4 млн. грн. на власний піар. На торги вийшли два учасника: ТОВ Редакція криворізької міської газети «Червоний Гірник» із пропозицією у 2,79 млн грн. та ТОВ “Друк-КР”, яке готове було виконати роботу за 1,97 млн грн.

Пропозиція ТОВ «Друк-КР» задовольнила замовника. 23 січня із видавцем було підписано договір про співпрацю. Обсяг друку в 2023 році складе 393 966 м2. Вартість публікації за 1 см2 складає 5 грн.

Інформація про діяльність Криворізького виконкому буде розміщуватися у газеті «Вісник Кривбасу». Згідно Свідоцтва про держреєстрацію ЗМІ, засновниками видання є ТОВ «Друк-КР», Ірина Алексєєва та Валерій Носов. В тендерній документації Носов та Алексєєва вказані як позаштатні журналісти. Також позаштатником є фотокореспондент видання Віталій Бабіч.

ТОВ «Друк-КР»  засновано у Кривому Розі більше 10 років назад. Компанія займається виданням газет та їхньою реалізацію через мережу власних кіосків «ДрукЪ». Директором «Друк-КР» вказано Віталія Бабіча, який в тендерній документації фігурує як фотограф-позаштатник.

Співвласниця «Друк-КР» Марина Котляр є дружиною колишнього секретаря Криворізької міськради та екс-депутата партії «Слуга народу» Олександра Котляра. Після трагічної загибелі в серпні 2021 року міського голови Кривого Рогу Костянтина Павлова, Котляр склав свої повноваження і відмовився від депутатського мандату, хоча мав за законом зайняти місце  виконуючого обов’язки міського голови Кривого Рогу. В криворізькому осередку партії «Слуга народу» відмову Котляра від посади назвали «зрадою».

Загалом, «Друк-КР» є власником 7 видань, серед яких і російськомовні. Кілька видань з цього списку – газета «Вісник Кривбасу» та газета «Вечір», неодноразово публікували замовні передвиборчі матеріали Олександра Вілкула, Ольги Бабенко, Андрія Гальченка та Олега Ляденка.Також разом із ТОВ «Друк-КР» засновниками цих видань є Ірина Алексєєва та Валерій Носов.   

Ірині Алексєєвій належить скандально відоме видання «Моя газета Домашняя», яке з’явилося на ринку криворізької преси у 2020 році та є клоном популярної «Домашньої газети», права на яку має інший видавець – ТОВ «Камертон». Щодо привласнення назви газети та стосовно недобросовісної конкуренції ТОВ «Камертон» подавало заяву до Антимонопольного комітету. АМКУ визнав факт порушення законодавства, наклав штраф на Алексєєву та заборонив їй використовувати чужу назву. Алексєєва позивалася до АМКУ, але справу програла.

Родина Котляр, Ірина Алексєєва, Валерій Носов та Віталій Бабіч під час місцевих виборів у 2015 році всі разом балотувалися від партії Блок Петра Порошенко «Європейська Солідарність». Також, за даними ЗМІ, родина  Котляр причетна до рейдерського захоплення ринку преси у місті, тому місцеві медійники  охрестили Котляра «могильником незалежної преси у Кривому Розі».

Залиште відповідь