Фірма власника тернопільської птахофабрики відсудила в обласного облавтодора 575 тисяч за поставлений щебінь
24.01.2023   //   60 Переглядів

Розглянувши позов ТОВ “Бурдяківський спецкар`єр” Господарський суд Тернопільської області частково задовольнив його, прийнявши рішення стягнути з Дочірнього підприємства “Тернопільський облавтодор” ВАТ ДАК “Автомобільні дороги України” заборгованість в розмірі 575,23 тисяч гривень. Відповідний документ було опубліковано на початку січня в Єдиному державному реєстрі судових рішень. 

Як було встановлено судом, 28 січня 2016 року між сторонами судового спору було укладено Договір поставки № 4/15 за умовами якого ТОВ «Бурдяківський спецкар`єр» виступало мав поставити дорожникам щебінь. У наступні роки сторони підписали ще кілька аналогічних контрактів – №4/1 у 2017-му і № 4/4 у 2018-му році.

Позивач стверджував, що під час виконання договорів фірмою було відвантажено товару на загальну суму 7,01 мільйонів гривень, що підтверджується актами наданих послуг та видатковими накладними. Вказану суму відповідач не заперечував. 

Власне за всім договорами облавтодор встиг накопичити заборгованість. Спочатку заборгував 310,26 тисяч за 2016-ий рік,однак в подальшому його відшкодував. Більше того – сформувався залишок у розмірі 139,74 тис грн, який за інформацією в первісному позові фірма у повній мірі зарахувала за борг 2017-го року. Однак потім передумала. Мовляв працівниками фірми був проведений власний «аудит», і позивач «перепровів» платіж у розмірі 50 тис грн на борг за товар який було поставлено не самому облавтодору, а його філії – Борщівському райавтодору. З цими “перепахунками” суд не погодився та вирішив відмовити “Бурдяківському спецкар`єру” в частині стягнення цих 50 тисяч, які буцімто не пішли на оплату основного боргу. 

За 2017-18 роки “Бурдяківський спецкар`єр” продовжував поставляти облавтодору щебінь, а дорожники, у свою чергу накопичувати борги, які у підсумку сягнули 548 тисяч гривень. Перевіривши та співставивши усі розрахунки позивача з первинними документами наданими як докази до матеріалів справи, суд прийняв рішення, що сума боргу належним чином доведена та підлягає задоволенню.

У своїх запереченнях “Тернопільський облавтодор”, не погоджуючись із заявленою до стягнення сумою боргу, просив суд врахувати те, що в ході виконання одного з договорів між сторонами було проведено взаємозалік на загальну суму 563,73 тис грн. Тим не менш розглянувши вказані твердження і заперечення сторін, та подані ними докази, суд вважає, що відповідачем не підтверджено належними доказами факт проведення взаємозвірки про яку він стверджує. 

У підсумку суд все ж прийняв фінальне рішення – стягнути з Дочірнього підприємства “Тернопільський облавтодор” ВАТ ДАК “Автомобільні дороги України” на користь ТОВ “Бурдяківський спецкар`єр”  заборгованість в розмірі 575,23 тис грн, з яких: 548 тис грн заборгованість за поставлений товар та надані послуги, а 27,22 тис грн – 3% річних від простроченої суми за період з 29 січня 2019 по 24 вересня 2020 року.

Єдиним власником тернопільського ТОВ “Бурдяківський спецкар`єр” є відомий в регіоні підприємець Петро Сачик, якому також належить ПАТ “Птахофабрика Тернопільська” і ПП “Метал”. Крім того бізнесмен є співзасновником Тернопільської міської ГО “Мистецьке об’єднання “Коза” та членом Організації роботодавців Тернопільської області. Місцева преса свого часу писала про потенційне покровительство Сачиком нинішнього нардепа від “Слуг народу” Андрія Богданця.

 

Залиште відповідь