Улюбленці чорноморських комунальників без торгів набурили скважин на 4 млн 
20.01.2023   //   50 Переглядів

Управління житлово-комунального господарства Чорноморської селищної ради на Одещині замовили буріння чотирьох свердловин на території громади. Договори без проведення конкурентних закупівель укладено з київським підрядником, що отримав від одеситів за свої послуги майже 4 млн гривень. Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”.

Договори укладалися у червні минулого року, втім у системі “Прозорро” їх опублікували лише на початку 2023 року. Відповідно до оприлюднених документів товариство “Статех” за майже ідентичні суми орієнтовно у 1 млн гривень мало виконати буріння двох свердловин на вулицях Гвардійській та однієї по вулиці  Сонячній у Чорноморську, а також у селі Гвардійське. 

Відповідно до проєктної документації, найбільш коштовним у елементі витрат на буріння мала стати експлуатація бурової установки, ціною у 616 гривень за годину роботи. На буріння однієї свердловини планувалося витратити близько 250 машино-годин, що перевищує 30 календарних робочих 8-ми годинних зміни.  Крім того, використовувались обсадні труби діаметром 219 мм та 325 мм, ціною 2100 та 2500 гривень за метр, відповідно. Проєктна документація не містить інформацію про матеріали, з яких виготовлена труба та товщину їх стінок, що не дозволяє коректно визначити їх ринкову вартість.

Компанія “Статех” зареєстрована у Чорноморську та належить Роману Доломанжи. В активі компанії 27 договорів з розпорядниками публічних коштів, загальною вартістю понад 5 млн гривень. Більша частина угод укладена саме з комунальниками Чорноморська. Всі договора підписані без проведення конкурентних процедур. 

Залиште відповідь