Суд зняв арешт з пів гектара землі, яку продали фірмі ексзаступника голови Запорізької ОДА
16.01.2023   //   83 Переглядів

У Запоріжжі суд повернув фірмі землю, яка, на думку правоохоронців, була доказом у справі про продаж землі за заниженою вартістю. Раніше на ділянку був накладений арешт, однак тепер фірма оскаржила це.

Про це пише «Запорізький центр розслідувань».

На початку грудня суд задовольнив клопотання гендиректора фірми «Віват Інвест» про зняття арешту з майна. Мова йде про земельну ділянку по вулиці Чубанова, 3, що неподалік яхт-клубу “Нова хвиля”, поряд з берегом Оріхової бухти площею 0,52 га (кадастровий номер 2310100000:03:038:0046) .

Раніше землю арештували як доказ у справі щодо підробки експертної оцінки на земельні ділянки. За версією правоохоронців, в цьому були задіяні представники місцевої влади з ціллю зробити ціну вигідною для зацікавлених у їх придбанні осіб.

Своє клопотання власник землі обґрунтував тим, що накладений арешт може призвести до банкрутства підприємства та втрати робочих місць. Крім того, наразі земельна ділянка знаходиться в заставі у «Укргазбанк» і її відчуження неможливе, як і стягнення. Своєю чергою, банк вимагає або надати в заставу аналогічне майно, або невідкладно повернути кредит. Ні те, ні інше підприємство зробити не може, через воєнні дії.

Також гендиректор зазначив, що арешт на землю накладено саме в якості речового доказу. І станом на листопад посадовим особам «Віват Інвест» про підозру не повідомлено. Тобто будь-яких доказів причетності фірми до зазначеного кримінального провадження не має.

А тому, заявник вважає, що арешт на земельну ділянку було накладено безпідставно. На його думку, доказом, що ділянка була придбана за ринковою вартістю є експертна грошова оцінка вартості від 2020 року. Так, відповідно до звіту вартість складала понад 372 600 грн. До того ж фірма придбала її на 80 тисяч дорожче.

Розглянувши всі докази сторін, суд вирішив клопотання задовольнити і скасував арешт.

Раніше “Запорізький центр розслідувань” розповідав про те, що цю землю віддали по 87 гривень за квадратний метр, що було значно менше ніж ціни на ділянку зі схожими характеристиками.

Власником фірми є Володимир Тарасенко, який раніше був заступником голови Запорізької ОДА. Раніше “Віват Інвест” виконувала роботи для “Запоріжсталі” як самостійно, так і в ролі субпідрядника. Ця інформація була і на сайті “Віват Інвест”, який було видалено.

Залиште відповідь