Суд на Полтавщині виправдав сільського голову, який  “в борг” допомагав продавати майно 
13.01.2023   //   68 Переглядів

26 грудня Решетилівський районний суд Полтавської області виніс вирок у справі Демидівського сільського голови, якого обвинувачували у вимаганні хабара за спиряння та неперешкоджання у оформлені документів для продажу майна на території сільської ради. Свою дії чоловік називав “допомогою”, а грошові кошти, які отримав, “позикою”. Суд скептично віднісся до таких тверджень, але залишив чиновника на волі.

Як встановило слідство, у листопаді 2021 року сільський голова села Демидів взявся допомагати чоловіку у оформленні земельних ділянок, на яких знаходиться житловий будинок. Це робилося для того, аби згодом цей будинок продати. Власник майна розцінив слова сільського голови, як вимагання хабара, і звернувся до правоохоронних органів, які документували подальшу комунікацію між сторонами. Зокрема обвинувачений брався сприяти у вирішенні питань, які виникатимуть у ході оформлення необхідних документів. 

В майбутньому сесія селищної ради затвердила виготовлені проєкти землеустрою, чим завершила реалізацію злочинного умислу селищного голови, в результаті якого він нібито отримав винагороду у сумі 15 тисяч гривень. Саме під час отримання цих коштів його і було затримано.

Свою провину чиновник не визнав і лише підтвердив, що справді допомагав чоловіку оформити земельні ділянки належним чином, аби той згодом міг продати власне майно. Кошти, які він отримав від нього під “наглядом” правоохоронців, підсудний назвав “позикою”, яку надавав для оформлення документів і яку йому згодом і повернули. 

У матеріалах справи є розшифровки негласних слідчих дій, а саме аудіо та відеозаписи розмов підсудного із заявником. Зокрема на них сільський голова говорить про те, що “ми все зробили ладиком” і що тепер слід виконати іншу частину домовленостей «Ну, будь ласка, тепер те, що ми домовлялися з батьком».

Разом з тим суд у своєму вироку зазначає, що стороною обвинувачення не надано достатньо доказів, які чітко свідчили про вимагання хабара. Рішення, які приймалися на користь заявника, переважно голосувалися колегіальним органом, а саме селещною радою, а не ухвалюються одноосібно сільським головою. Тому суд не вбачає можливості притягнення до відповідальності за хабар чиновника. Також суд висловив скепсис стосовно правдивості свідчень сільського голови про нібито “позику”, яку він отримав від батька заявника і яку той йому повернув.

Врешті, Решетилівський районний суд виправдав чоловік. Вирок може бути оскаржено у апеляційній інстанції. 

Залиште відповідь