У Кривому Розі прочистять каналізаційних колекторів на майже 4 мільйона 
11.01.2023   //   272 Переглядів

9 січня комунальне підприємство “Кривбасводоканал” замовило на 3,74 млн. грн. гідродинамічну промивку трубопроводів у ТОВ Екологічна компанія «Слон».

Закупівля проведена без використання електронної системи Прозорро.

Договір із калькуляцією та повним переліком послуг не опубліковано. Відомо тільки те, що гідродинамічну промивку трубопроводів планують проводити протягом року.

ТОВ  Екологічна компанія «Слон» зареєстрована в жовтні 2018 року криворіжцем Євгеном Ляшевським. Фірма, що надає послуги асенізаторів, прописана за адресою проживання підприємця – в жилому домі на проспекті Металургів. За цією ж адресою з 2015 року зареєстровано і ФОП Євген Ляшевський, яке веде діяльність за КВЕДом каналізація, відведення й очищення стічних вод. Насправді підприємство базується за адресою вул. Криворіжсталі, 80, а також за документами орендує нежитлове приміщення на вул. Каховська, 11.

Згідно даних аналітичної платформи YouControl, компанія має у власності лише дві асенізаційні цистерни. Згідно інформації з Прозорро, для повноцінної роботи по місту їй доводилося орендувати спецтранспорт у свого ж власника Євгена Ляшевськогою. 

Раніше Ляшевський торгував вроздріб овочами на фруктами, включаючи картоплею, але в 2011 році це мале підприємство закрив.

Як каналізаційник Ляшевский плідно працював з КП «Кривбасводоканал» з 2017 року. Отримав замовлень від комунальників на 13,5 млн. грн. До 2020 року він розігрував торги з ТОВ Ковчег-КР. Про корупційну складову під час проведення тендерів, переможець в яких відомий ще на старті, повідомляли потенційні учасники в запитаннях до закупівлі. І ці тендерні змови не минулися підприємцю. Аудиторська служба розпочала моніторинг закупівлі 2020 року, встановила порушення під час її проведення і вимагала припинити договір. Проте в серпні 2021 року КП «Кривбасводоканал» звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Східного офісу Держаудитслужби, вимагаючи скасувати висновок перевірки. Суддя В.В. Кальник вимогу криворізьких комунальників задовольнив. В квітні 2022 року Третій апеляційний суд також визнав, що порушення в договорі хоч і були, але мали несуттєвий та формальний характер та й припиняти вже було нічого.   

Тендерна співпраця Еко-Слона-Ляшевського також потрапила на очі аудиторам. В ній теж були виявлені порушення. Дію цього договору комунальники припинили достроково.

Залиште відповідь