“Нафтогаз України” відсудив у “Рівнетеплоенерго” 45 мільйонів боргу за поставлений газ
11.01.2023   //   74 Переглядів

Наприкінці минулого року Господарський суд Рівненської області задовольнив позов Акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” до ТОВ “Рівнетеплоенерго”, зобов’язавши стягнути з останнього 44,6 мільйонів гривень боргу за поставлений природний газ. Відповідне рішення було оприлюднене в Єдиному державному реєстрі судових рішень 5-го січня поточного року. 

Як було встановлено, 23 вересня 2020-го року між сторонами процесу було укладено договір №20/21-Ю65-БО-28 про постачання природного газу. У відповідності до п. 2.1. Договору постачальник передає споживачу у жовтні 2020 – квітні 2021 року газ у кількості 9,56 млн м3. При цьому ціна за 1 тис м3 природного газу визначається сторонами щомісяця шляхом підписання додаткової угоди на підставі Прейскуранту.

Відповідно до підписаних документів ціна палива у перший місяць дії договору, з урахуванням тарифу на послуги транспортування, складала 6,6 тис грн. В подальшому сімома додатковими угодами згадана ціна підвищилась до 7,98 тис грн  за тисячу кубометрів. 

Судом встановлено, що загалом постачальником передано, а споживачем прийнято природний газ, що підтверджується актами приймання-передачі природного газу, на загальну суму 34,25 млн грн. Як вбачається із матеріалів справи, відповідачем загалом було оплачено на рахунки позивача лише 1,23 тис грн. Оскільк залишок коштів так і не було виплачено “Нафтогаз України” звернувся до суду з даним позовом за захистом своїх порушених прав.

За результатами з’ясування усіх обставин справи та враховуючи відсутність аргументів, які б свідчили на користь відповідача суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову та про стягнення з ТОВ “Рівнетеплоенерго” 44,5 млн грн, з яких 34,25 млн грн – основний борг, 1,42 млн грн – 3 % річних і 8,93 млн грн –  інфляційні втрати.

Засновником ТОВ “Рівнетеплоенерго”, яке постачає тепло та гарячу воду споживачам Рівного, є ТОВ “Управляюча компанія “Укртепло”, що належить Івану Надєїну. Прописаний у Києві підприємець є .експертом з питань енергетики,  головою Комітету енергетичної незалежності України та президентом футбольного клубу “Верес”. Надєїн крім того входить до числа бенефіціарів ТОВ “Мастеренерго Інвест”, ТОВ “Укртепло Чернігів”, ТОВ “Київоблтеплоенерго” та інших. У 2012-му підприємець балотувався до Верховної Ради України від політичної партії “УДАР Віталія Кличка”, однак голосів забракло.

Акціонерне товариство “НАК “Нафтогаз України” належить державі. З листопада 2022-го року його очолює колишній Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Залиште відповідь