На Вінничині засудили директорку філії «Ветсанзаводу», недбалість якої призвела до забруднення території
09.01.2023   //   73 Переглядів

Калинівський райсуд Вінницької області визнав винною у службовій недбалості колишню директорку Калинівської філії Державного підприємства «Укрветсанзавод».

Про це йдеться у вироку суду від 20 грудня.

Згідно з матеріалами справи, філія «Укрветсанзаводу», що знаходиться у селищі Гулівці Вінницької області, займається переробкою відходів тваринництва. Протягом жовтня 2019 – вересня 2021 років через неможливість своєчасно та в повному обсязі переробляти отримані побічні продукти тваринного походження працівники заводу за вказівкою директорки розміщували рештки біля підприємства на ділянці площею понад гектар, допоки вони зайнялись, спричинивши велику пожежу.

Інженерно-екологічна експертиза дійшла висновку, що через розміщення побічних продуктів тваринного походження на відкритому ґрунті було забруднено значну територію небезпечними речовинами та створена небезпека для життя, здоров`я людей і довкілля. Розмір збитків був оцінений у 102 тис. грн.

На суді обвинувачена провину визнала. Суд визнав її винною у вчиненні правопорушень, передбачених ч.5 ст.27, ч.1 ст.239 (пособництво у забрудненні довкілля); ч.2 ст.367 КК України (службова недбалість, що призвела до тяжких наслідків). За сукупністю порушень колишня директорка отримала покарання у виді позбавлення волі строком на три роки з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах державної форми власності строком на два роки, без штрафу. Водночас суд звільнив її від позбавлення волі з іспитовим строком на два роки.  

 

Залиште відповідь