Суд виправдав фермера, якому слідчі нарахували 170 млн збитків за розриті кургани Залізної доби
30.12.2022   //   88 Переглядів

27 грудня 2022 року Черкаський районний суд виніс вирок у справі місцевого аграрія, якого прокуратура обвинувачувала у пошкодженні об’єктів культурної спадщини –  курганів.

За версією сторони обвинувачення, у 2014 році обвинувачений отримав у користування земельну ділянку, площею понад 55 гектарів для її сільськогосподарського обробітку. В межах ділянки розташована пам`ятка археології місцевого значення «Лесеві могили», що відносять до поховання споруд Епохи Бронзи раннього Залізної доби, відповідно площа сільськогосподарського обробітку мала бути зменшена на площу пам’ятки та її захисної зони. На чоловіка були покладені обов’язки із збереження культурного об’єкта. 

Але замість збереження фермер нібито розорав територію пам’ятки, чим завдав збитків державі у розмірі понад 170 млн гривень, про що свідчать дані проведеної у межах кримінальної справи експертизи. 

У суді підсудний свою провину не визнав та відмовився від будь-яких показів. Під час судових засідань свої покази давали свідки, серед яких переважно профільні чиновники Черкаської обласної державної адміністрації та місцевої Вергунівської сільської ради на території якої нібито і стався злочин.

Свідки не змогли надати точну інформацію про те, хто саме до обвинуваченого обробляв землю і коли саме було розорено відповідні кургани. За даними обласного управління культури, відповідна пам’ятка справді передавалася на зберігання підприємцю, втім її детальний опис та інвентеризація не проводились. 

Таким чином суд вважає, слідство не довело, що саме техніка обвинуваченого або безпосередньо він сам пошкодив відповідні кургани, так само, як слідством не встановлено точний час вчинення злочину, мотив і умисел. Суду також не були надані докази стану курганів на момент їх оренди обвинуваченим. 

Виходячи із цього всього, суддя виніс вирок, яким виправдав чоловіка у інкримінованому йому злочині та повністю відмовили у задоволенні позову у частині компенсації завданих збитків. 

Залиште відповідь