В 2023 році за послуги таксі для криворізьких чиновників платники податків заплатять 27 мільйонів
28.12.2022   //   629 Переглядів

23 грудня виконавчий комітет Криворізької міської ради повідомив про намір підписати договір із КП «Автобаза №1» вартістю 27 млн. грн.

Закупівля проведена за процедурою відкриті торги з особливостями.

Транспортні послуги впродовж 2023 року мають надаватися членам виконкому, депутатам, делегаціям та чиновникам міськради. Міським комунальним транспортом пересуватися вони не бажають.

Виконком замовив 20 легкових автомобілів з водіями, у тому числі один позашляховик Toyota Land Cruiser та один автомобіль VIP-класу GMC Savana для обслуговування урядових делегацій, два мікроавтобуси та один автобус. У разі необхідності, у виконавця повинно бути не менше трьох одиниць підмінного транспорту.

Переможець тендеру – комунальне підприємство «Автобаза №1», повідомило, що готове обслуговувати в 2023 році замовника за 27,03 млн грн. Це підприємство не має конкурентів в галузі транспортних перевезень і міцно тримає транспортну монополію. Компанія тільки з 2017 року отримала комунальних підрядів на 152,45 млн. грн. З цієї суми виконком Криворізької міськради накатав на 118,86 млн. грн. Також окремо транспортники обслуговують районні виконкоми та комунальні установи міста. 

З року в рік видатки на транспорт для чиновників зростають. Якщо у 2015 році на перевозку чиновників закладали 6 мільйонів для роботи 43 одиниць транспорту, то в 2018 цифра вже зросла до 8 мільйонів. В 2020 році на транспортні послуги витратили 16,4 млн. грн., при чому чисельність легкових автівок скоротилася до 28 одиниць.

А в 2022 році на транспорт для чиновників виконкому вже списали 21 мільйон гривень. Та ще й не вклалися в річний бюджет. Остання закупівля транспортних послуг пройшла на початку грудня. Проведена вона без використання електронної системи Прозорро. З місцевого бюджету на грудневі покатушки чиновників витратять 3,5 млн. грн.

Як повідомляє сайт Наші гроші, у 2018 році КП «Автобаза №1» уклало договорів на загальну суму 3,87 млн грн. з офшоркою ОТП “Лізинг”. Замовник не оприлюднив жоден з документів. Звіти про їх укладення теж не були опубліковані, як і назва предмету лізингу. Також журналісти підрахували, що криворізькі комунальники обслуговують чиновників за цінами, вище за ринкові у півтори-два рази. 

Залиште відповідь