Кропивницька “Центральна енергопостачальна компанія” відсудила у податківців 715 тисяч боргу
26.12.2022   //   69 Переглядів

Приставши на аргументи ТОВ “Центральна енергопостачальна компанія” Господарський суд Кіровоградської області задовольнив позов компанії до Державної податкової служби України в особі Головного управління ДПС у Кіровоградській області щодо стягнення з останнього 714,79 тис грн боргу. Відповідне рішення було оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень 23-го грудня. 

Дослідивши матеріали справи суд з’ясував, що у січні 2021-го року між сторонами було укладено договір про постачання електричної енергії споживачу. Відповідно до умов контракту енергія мала постачатись за адресою м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, 55, та до структурних підрозділів обласного управління ДПС.

Додатком №1 до Договору сторони погодили застосовувати ціну за одиницю товару – 1,941 грн за кВт/год, загальний обсяг поставки товару узгоджено в обсязі 1,2 млн кВт/год, а загальна вартість цього договору становила – 2,33 млн грн.

У подальшому, враховуючи коливання вартості електроенергії сторони підписали вісім додаткових угод та, у підсумку узгодивши наступні показники: застосовувати ціну за одиницю товару – 3,9 грн за кВт/год. Загальний обсяг поставки товару при цьому постійно коливався. Ба більше, ще однією додатковою угодою сторони продовжили строк дії договору до 31-го березня 2022-го року. 

У своєму позові ТОВ “Центральна енергопостачальна компанія” зазначила, що всупереч умовам договору податківці лише частково здійснили оплату спожитої електричної енергії, що підтверджується платіжними дорученнями. Таким чином утворилась заборгованість у розмірі 714,79 тис грн, яка не погашена й досі.

У відзиві на позовну заяву Головне управління ДПС у Кіровоградській області проти задоволення позову заперечує. Відповідач вказує, що оплата за електричну енергію здійснювалась в межах кошторисних призначень, тобто на суму договору та додаткових угод.

Судом було встановлено, що відповідно до Актів прийому-передачі електроенергії за період лютий 2021 – лютий 2022 обсяги переданої електроенергії становлять 1,2 млн квВт/год на загальну суму 3,51 мл грн. При цьому фірмі фактчино оплачено лише 2,79 млн грн, тобто на 714,79 тис грн мене ніж потрібно. 

Заборгованість утворилась через недосплату коштів у грудні 2021-го, а також січні та лютому 2022-го року. Разом з тим, обсяги споживання відповідачем електроенергії підтверджуються листом Приватного акціонерного товариства “Кіровоградобленерго”, яке є Оператором системи розподілу.

Враховуючи наявні докази суд прийняв рішення – позовні вимоги задовольнити повністю. Стягнути з Державної податкової служби України в особі Головного управління ДПС у Кіровоградській області на користь ТОВ “Центральна енергопостачальна компанія” заборгованості у розмірі 714,79 тис грн, а також 10,72 тис грн судового збору та 26 тис грн витрат на професійну правничу допомогу.

Власниками ТОВ “Центральна енергопостачальна компанія” є Костянтин Чередник, власник виробника морозива “Laska”, його син Ігор Чередник та Сергій Ануров, який заодно є й керівником підприємства. 

Залиште відповідь