Печерський суд скасував заборону на видобуток у кропивницькому кар’єрі й арешт техніки
16.12.2022   //   267 Переглядів

Печерський суд Києва скасував чотири ухвали цього ж суду про арешт техніки, право розпоряджатися земельною ділянкою, де розташований Сугокліївський кар’єр у Кропивницькому та проводити там видобувні роботи.

Про це йдеться в ухвалі суду від 21 листопада.

Земельну ділянку з кадастровим номером 3510100000:48:400:0001, що у Кропивницькому по вулиці Автолюбителів, 5 і де знаходиться Сугокліївський кар’єр, а також екскаватор, стрілочний кран, 5 транспортних засобів «Ман», дробильно-сортувальний комплекс та ін. арештували у серпні цього року у рамках кримінального провадження №42022000000000561 від 12.05.2022, яке розслідує відділ управління нагляду за додержанням законів органами центрального апарату Нацполіції Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Офісу Генерального прокурора.

Також арештом у межах цього провадження держреєстраторам було заборонено вчиняти будь-які реєстраційні дії з землею кар’єру, а ВАТ «Кіровоградський кар`єр», яке має право постійного користування цією ділянкою, а також іншим юридичним та фізичним особам, будь-яким чином розпоряджатися та користуватися ділянкою, проводити на ній будь-які роботи, у тому числі підривні та пов`язані із видобуванням, збиранням, вивезенням, завантаженням, переробкою корисних копалин.

Як ідеться в матеріалах справи, кримінальне провадження було розпочате за ч. 2 ст. 364 КК України за фактом зловживання службовим становищем, вчиненим за попередньою змовою службовими особами Управління Держпраці у Кіровоградській області, ВАТ «Кіровоградський кар`єр» та ТОВ «Овручгран» з метою одержання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки.

Представник ТОВ «ГРАНТОРГ» подав до Печерського суду оскарження, просив суд зняти арешт з вказаної ділянки і майна. Печерський суд скаргу задовольнив, аргументував тим, що посадовим особам підприємств, які є власниками техніки і ділянки наразі не оголошено про підозру, а також через те, що прокурор не надав суду докази, що арештоване майно містить сліди вчинення кримінального правопорушення.

ТОВ «ГРАНТОРГ» очолює Сергій Богданов із Кропивницького. Засновником ТОВ-ки вказане підприємство «ЛЕВЕЛС ГРУП КР», яке записане на Янсе Ван Ренсбург Карін Елізабет з Південної Африки, а підписантами є Гліб Підковський, функціонер місцевої організації політсила «Батьківщина» та Олена Крившенко, дружина Олександра Крившенка, місцевого підприємця, партійця цієї ж партії.

Власне Крившенко є одним із співвласників ВАТ «Кіровоградський кар`єр», котре нині в процесі ліквідації.

Місцеві ЗМІ неодноразово повідомляли про незаконний видобуток фірмами з орбіти Крившенка граніту з цього кар’єра. Профільне видання «НадраІнфо» з посиланням на відповідь Держгеонадр писало, що ВАТ «Кіровоградський кар`єр» втратило право видобувати граніт ще з 2014 року. Тоді компанії зупинили дію спецдозволу за поданням Міністерства доходів та зборів України, оскільки вона понад 6 місяців не сплачувала ренту за користування надрами. Проте видобуток там тривав як мінімум до минулого року. Поліція розпочала низку проваджень за фактом незаконного видобутку, але досі нікому не оголошено про підозру. Тим часом з кар’єру вивозять граніту на мільйони гривень.

 

Залиште відповідь