ВАКС призначив умовний термін та оштрафував правоохоронців, які вимагали $16 тисяч, щоб начебто передати хабар суддям
13.12.2022   //   60 Переглядів

30 листопада 2022 року колегія суддів Вищого антикорупційного суду затвердила угоду про визнання винуватості між прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і старшим оперуповноваженим Управління служби безпеки України в Івано-Франківській області та заступником слідчого відділу слідчого управління Головного управління Нацполіції цієї ж області.

Про це пише видання «Курс» з посиланням на прес-службу САП.

За вироком суду правоохоронців визнано винуватими за ч. 2 ст. 190, ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 368 КК України та призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки та штрафом у розмірі 175,5 тис. грн кожному, який виконується окремо.

Внесені як застава 348 тис. грн, а також вилучені під час обшуків 115 тис. грн, 64 тис. доларів США та 5,3 тис. євро перераховано на потреби ЗСУ. Також одним з обвинувачених буде додатково перераховано на ЗСУ 10 тис. доларів США.

У межах розслідування, яке здійснювали детективи НАБУ, встановлено, що службовці підбурювали особу до надання 6 тис. доларів США суддям за зміну запобіжних заходів у кримінальному провадженні та ще 10 тис. доларів США – за створення умов зміни підслідності у провадженні, що розслідується ГУ НП у Львівській області. Проте з’ясувалось, що кошти посадовці СБУ та Нацполіції не планували передавати суддям, а хотіли залишити собі.

Крім того, встановлено, що для реалізації злочинного плану підозрюваний мав підкинути своєму спільнику в заздалегідь визначене цими правоохоронцями місце психотропну речовину, що потягло б за собою зміну підслідності у провадженні та об’єднання кримінального провадження за останнім епізодом.

Службовці СБУ та Нацполіції визнали свою вину в інкримінованих їм злочинах. Також обвинувачені повідомили правоохоронним органам про вчинення іншими особами особливо тяжкого злочину в умовах воєнного стану. Відомості про цей злочин були внесені до ЄРДР, досудове розслідування у цьому провадженні триває. Зважаючи на це, прокурор САП, обвинувачені та їхній захист просили суд затвердити укладену угоду.

Залиште відповідь