Полтавські чиновники замовили сміттєві баки з переплатою у 40%
13.12.2022   //   69 Переглядів

6 грудня управління ЖКГ Полтави уклало з ТОВ «Алсвіт Плюс» договір вартістю 1,8 млн грн на постачання сміттєвих баків та контейнерів.

Про це пише Ян Пругло у «Полтавщині» з посиланням на систему Prozorro.

Згідно з умовами договору, «Алсвіт Плюс» до кінця року має поставити 100 сміттєвих баків на 750 л вартістю 9499 грн/шт та 10 контейнерів для портальних сміттєвозів на 7000 л вартістю 84999 грн/шт.

Сміттєві баки на 750 л без колес та кришок у «Розетці» можна знайти за ціною у 6900 грн. При цьому дешевші баки матимуть додаткові ребра жорсткості, наявність яких не вимагає УЖКГ. Тобто, навіть поштучний продаж міцніших баків на 37% дешевший за оптову ціну, яку готові заплатити в УЖКГ. Переплата на портальних контейнерах є значно меншою. Проте навіть в умовах значного здорожчання металу, не складно знайти 7-кубові контейнери дешевші за 80 тис. грн. Загальна сума переплати на двох типах баків складає близько 400 тис. грн.

Укладанню договору передував тендер, на який зайшли дві компанії — київська «Алсвіт Плюс» та запорізька «Югсталь». Остання компанія, яка одночасно є і виробником контейнерів, запропонувала на 250 тис. грн меншу ціну, але не отримала договір. Причина — вона запросила відстрочку оплати товару на строк не більший за 61 день. Тоді як конкуренти погодились отримати оплату аж через 242 дні — десь у серпні. Враховуючи практику попередніх договорів, УЖКГ все одно проведе оплату до кінця грудня, до кінця бюджетного року. Тому подібна «відстрочка платежу» — це штучне обмеження, яке чиновники використали для відсіювання зайвих учасників конкурсу.

Попри київську реєстрацію, ТОВ «Алсвіт Плюс» з 4 працівниками має полтавське коріння. Власник та керівник товариства — полтавець Солов’ян Олександр Дмитрович, фігурант попередніх статей видання про можливу корупцію у підрядах на встановлення пожежних сигналізацій у навчальних закладах Полтави.

Солов’ян у якості ФОПу імітував конкуренцію на тендерах, у яких брали участь «ГС-Груп» та «СКМ Монтаж» — компанії, які з одного боку пов’язуються з підприємцем Михайлом Немировським, а з іншого — з депутатом Полтавської міськради Ігорем Еренбургом.

 

Залиште відповідь