У Харкові прокуратура вимагає в суді повернути землю біля лугопарку, яку отримали безоплатно поліцейські  
09.12.2022   //   71 Переглядів

Прокуратура подала позов до суду про скасування рішення Харківської міськради від квітня 2019 р., в якому обслуговуючому кооперативу «ЖБК Патріот» на безоплатній основі виділили у власність дві земельні ділянки загальною площею 1,38 га, які розташовані по Буковому в’їзду, 4 (поблизу Олексіївського лугопарку).

Про це пише «Харківський антикорупційний центр» з посиланням на облпрокуратуру.

Ділянки виділяли для будівництва житлових будинків. Побудуватись планували за 2 роки.

Засновниками обслуговуючого кооператива «ЖБК Патріот» на той момент були Ігор Іванчишин, Віталій Іщенко, Володимир Бездетко, Денис Близнюк, Ігор Верещака, Віталій Гурський, Олексій Запорожець, Володимир Куценко, Андрій Новіков, Віталій Першин, Сергій Пономарьов, Володимир Проволовський, Євгеній Тарасов, Михайло Шестак, Володимир Щоголь.

На момент отримання землі, вони були працівниками поліції у батальйоні патрульної поліції особливого призначення «Харків».

Як повідомляє прокуратура, на земельних ділянках планувалось будівництво зблокованих будинків для поліцейських, які перебувають на черзі щодо поліпшення житлових умов в Харківській міській раді. Але більшість вказаних осіб не перебували на обліку в міській раді щодо поліпшення житлових умов та навіть не писали заяви про вступ до вищевказаного кооперативу.

Як повідомляв ХАЦ, на момент отримання кооперативом землі, один з співзасновників кооперативу, Володимир Проволовський був командиром батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Харків».

На початку 2022 року, ХАЦ також повідомляв, що Державне бюро розслідувань підозрює колишніх співробітників батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Харків» у незаконному заволодінні земельними ділянками біля Олексіївського лугопарку. За даними ДБР, саме Проволовському прийшла думку створення кооперативу для заволодіння земельною ділянкою. Слідчі вказували, що для цього він залучив старшого інспектора батальйону та начальника відділення батальйону.

В ухвалі Печерського райсуду йшлося, що ще в грудні 2015 року на одній з робочих нарад, що відбулася у приміщенні Головного управління Національної поліції в Харківській області, Проволовський повідомив особовому складу підпорядкованого йому БСПОП «Харків» ГУНП в Харківській області, що є можливість отримати земельну ділянку у м. Харків для подальшого будівництва будинку. Для цього, з його слів тоді, було заплановано створення кооперативу.

Кооператив Проволовський створив разом з Олександром Захаренко, Іваном Козіковим та Владиславом Якименко, які, на думку слідчих, не знали про реальні наміри.

А ось другим членом схеми правоохоронці вважали старшого інспектора батальйону, який став формальним головою кооперативу після Проволовського. За даними YouControl, Праволовського змінив Володимир Куценко.

ДБР встановило, що звертатися до міськради для отримання землі кооператив починав ще з 2016 року. При цьому вони вказували недостовірні відомості щодо кількості членів кооперативу (понад 300 членів кооперативу станом на 8.02.2016 та 178 членів кооперативу станом на 11.10.2016 при фактичній кількості упродовж періоду з 26.01.2016 до 20.11.2017 у складі кооперативу 5 осіб). Землю просили виділити “під забудову житлового багатоквартирного будинку ЖБК учасників антитерористичної операції”.

Після кількох відмов від міськради, за даними слідчих, учасники схеми вирішили збільшити число членів кооперативу та вжити заходів до постановки на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов з числа співробітників батальйону, які мають статус учасників АТО.

Після того, як кооператив отримав землю у власність, організатори схеми оформили протокол загальних зборів та виключили з числа членів вказаного кооперативу 20 осіб як «помилково внесених».

Крім того, жодного будівництва представники кооперативу на ділянці площею 1,38 га не розпочали. Натомість, у мережі Інтернет з’явилися оголошення щодо продажу цієї землі.

Варто відзначити, що у червні 2021 року засновники кооперативу змінилися. Зараз він записаний на Владислава Ценіна, Олену Кірко, Вікторію та Катерину Письмак.

Також зараз юридична адреса кооперативу збігається з адресою, де знаходиться один з найбільших харківських забудовників – компанія “Житлобуд-2”.

До повномасштабного російського вторгнення в Україну, за даними ЗМІ, цей забудовник на цих земельних ділянках планував побудувати ЖК “Аквамарин”.

Залиште відповідь