Служба автодоріг Рівненщини без конкуренції роздала майже 885 мільйонів на експлуатаційне утримання доріг області 
08.12.2022   //   131 Переглядів

Служба автомобільних доріг у Рівненській області опублікувала повідомлення про намір підписати 5 договорів щодо експлуатаційного утримання автошляхів регіону. Загальна вартість замовлень складатиме 884,14 мільйонів гривень. Відповідна інформація з’явилась на сторінках закупівель в системі Prozorro.

У листопад САД Рівненщини протягом 5 днів оголосило проведення 5-ти відкритих торгів з особливостями. Усі вони стосувались різних ділянок доріг Рівненської області та мали очікувану вартість від 85 до 360 мільйонів гривень. Характерно, що на всі торги свої пропозиції подало лише по одному учаснику, що дозволило їм взяти замовлення без конкуренції, не знижуючих своїх початкових цінових пропозицій. А це в свою чергу вказує на ймовірну змову учасників ринку, що “поділили” між собою підряди від САД.

Якщо не станеться жодних форс-мажорних обставин вже найближчим часом буде підписано наступні договори :

  • Експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в межах Рівненської області протяжністю 700,2 км, ТОВ “Спец комплект постач” за 359,64 млн грн;
  • Експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в межах Рівненської області протяжністю 434,8 км, ПрАТ “Рівнеавтошляхбуд” за 209,82 млн грн;
  • Експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в межах Рівненської області протяжністю 256,8 км, ТОВ “Спільне українсько-німецьке підприємство “Автострада” за 129,99 млн грн;
  • Експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в межах Рівненської області протяжністю 207,1 км, ТОВ “Техно-буд-центр” за 99,99 млн грн;
  • Експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в межах Рівненської області протяжністю 164,7 км, АТ “Ю Ар Ді” за 84,7 млн грн. 

Загальна “економія” від 5 замовлень очікуваною вартістю 885 мільйонів гривень склала 860 тисяч, або ж 0,01%. 

Столичне ТОВ “Спец комплект постач” належить киянам Максиму Шияну та Сергію Дяченко. Останній також є власником ТОВ “”Модерн проперті”, ТОВ “Квадротек лімітед” та ТОВ “Квадротек плюс”. 

Наразі 100% акцій ПрАТ “Рівнеавтошляхбуд” знаходяться в руках столичного підприємця Миколи Титенка, якому також належать ТОВ “Транскомгруп” і Благодійна організація “Благодійний фонд “Допомога.АЕТ”. Фактично до кінця 2020 року компанію Титенку в числі акціонерів складав Руслан Луньов. 

ТОВ “Спільне українсько-німецьке підприємство “Автострада” входить до холдингу MS Capital Максима Шкіля.

Власниками ТОВ “Техно-буд-центр” вказані тернопільській мільйонери Юрій Ханін та Андрій Ярема. 

Ці чотири компанії у довоєнний період були активними учасниками президентської програми “Велике будівництво” та регулярно отримали дороговартісні підряди на ремонти доріг. 

А от 99,95% акцій Акціонерного товариства “Ю Ар Ді Українські дороги”, як виявилось, належать ТОВ “Сток-Центр”, власником якого в свою чергу є ТОВ “Інвестиційна компанія “Вітагро” нардепа Сергія Лабазюка.  

Залиште відповідь