Прокурори через суд намагаються повернути землю в центрі Черкас, яку депутати віддали за “туалетною” схемою
01.12.2022   //   111 Переглядів

22 листопада Господарський суд Черкаської області розглянув позовну заяву Черкаської обласної прокуратури та призначив підготовче засідання у справі скасування рішення Черкаської міської ради, яким приватному підприємству передавалось 2 гектари землі у центрі Черкас у довготривалу оренду.

Мова про земельні ділянки на території колишньої військової частини по вулиці Байди Вишневецького. У лютому 2021 року на той момент новообрані депутати міської ради підтримали оренду земельних ділянок товариству «Єврокомфорт Актив”. Підставою виникнення права оренди без проведення конкурсних процедур для підприємства нібито була наявність у його користуванні чотирьох напівзруйнованих та зруйнованих будівель на цих ділянках. 

Таку схему отримання землі прийнято називати “туалетною”, коли розмір будівель, які знаходяться на ділянках, не відповідає розміру ділянок, які передаються в оренду. Черкаські депутати передали підприємству право користування ділянками, площею у 2 гектари.   

Проти подібного рішення на момент його прийняття виступали депутати фракції “Голос”, а також частина представників фракцій “Слуга народу” та “За майбутнє”. Решта депутатів підтримали відповідне рішення.

Компанія “Єврокомфорт актив” належить відомому у місті бізнесмену Роману Ковальському.  Він офіційно став власником компанії після голосування Черкаської міської ради у лютому минулого року. 

Підготовче засідання у справі призначене на 19 грудня 2022 року. 

У липні 2022 року “Єврокомфорт Актив” отримав містобудівні умови та обмеження на проєктування двох будівель за зазначеними адресами 60 та 40 метрів відповідно. 

Виконуючий обов’язки директора Департаменту архітектури та містобудування Віктор Панченко у коментарі зазначив, що сьогодні чиновники готують відзив на позов і в цілому готові підтримувати рішення депутатів та його легітимність та законність у частині передачі земельних ділянок орендарю. 

Окрім того, прокуратура вимагає скасування укладених між мерією та підприємством договорів оренди земельних ділянок.  

 

Залиште відповідь