Антикорсуд продовжив строк обов’язків, визначених судді з Кіровоградщини у справі про хабарництво  
15.11.2022   //   53 Переглядів

Вищий антикорупційний суд продовжив строк дії обов’язків, які покладені на голову Олександрівського райсуду Кіровоградської області, підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України (зловживання впливом вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Про це йдеться в ухвалі суду від 2 листопада.

Як раніше повідомляли «Наші гроші. Регіон», за версією слідства у цій справі, до судді Олександрівського райсуду за консультацією звернулася жінка, знайомий якої отримав адмінпротокол через керування авто напідпитку. В ході спілкування суддя нібито пообіцяв за тисячу доларів допомогти розв’язати проблему. А саме, обіцяв вплинути на суддю Кіровського райсуду Кропивницького, до якої на розгляд потрапив адмінпротокол, адже в цьому суді у нього багато знайомих.

12 вересня підозрюваному обрали запобіжний захід у вигляді застави у 148 тис. грн та покладено низку процесуальних обов’язків.

Оскільки термін дотримання цих обов’язків спливав 6 листопада, а розслідування не завершене, прокурори Спецантикорупційної прокуратури попросили Антикорсуд продовжити термін їхньої дії.

Підозрюваний суддя та двоє його захисників заперечували проти продовження терміну дії обов’язків. Вони наголошували, що свідки вже допитані, докази зібрані, а тому ризики, на які вказує прокурор, на думку захисту, як і сама підозра, необґрунтовані.

Натомість суддя Антикорсуду, який розглядав клопотання прокурора, зазначив, що підозрюваний може використовувати свій вплив, маючи зв`язки та відповідний авторитет серед працівників як свого суду, так й інших судів Кропивницького та Кіровоградської області. Мовляв, сам підозрюваний це говорив свідку під час її звернення до нього за консультацією, що свідчить про загрозу тиску та підбурювання таких осіб до дачі неправдивих показань, зміни показань або відмови від їх надання, щоб уникнути кримінальної відповідальності.

Також суд взяв до уваги обґрунтування ризику перешкоджати кримінальному провадженню, адже підозрюваний, зрозумівши, що в квартирі, де він проживає планується проведення обшуку детективами Національного бюро, викинув наявну у нього частину неправомірної вигоди з вікна п`ятого поверху своєї квартири. Таким способом він намагався знищити речові докази у кримінальному провадженні.

Відтак суд продовжив до 2 січня 2023 року покладені на підозрюваного обов’язки. А саме фігурант має прибувати до детектива, прокурора та суду за кожною вимогою; не відлучатися з Кіровоградської області, в якій він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування із свідками, а також з іншими підозрюваними у кримінальному провадженні; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Залиште відповідь