У Кропивницькому посилання підприємця на війну і карантин не дозволили йому уникнути розірвання договору через несплату оренди
10.11.2022   //   55 Переглядів

Господарський суд Кіровоградської області задовольнив позов Кропивницької міської ради до фізичної особи підприємця Олександра Єгоровича Дудіна про розірвання договору оренди земельної ділянки через систематичну несплату оренди.

Про це йдеться в рішенні Господарського суду від 2 листопада.

Згідно з матеріалами справи, у 2020 році підприємець через аукціон отримав в оренду на 15 років ділянку площею 24 м кв. по вулиці Лінія 5-а, що у Кропивницькому під будівництво торговельного павільйону. Орендна плата мала складати 13 тис. грн на рік.

Міськрада Кропивницького вказувала у позові, що за період з вересня 2021 року по квітень 2022 року підприємець заборгував 9 338 грн орендної платні та просила розірвати договір через недотримання його вимог.

Олександр Дудін заперечував, вказував, що борг погасив. Щоправда, лише після того, як міськрада пішла до суду. Він доводив, що підставами не задовольняти позов міськради є карантин, який введений в Україні у 2020 році та лист Торгово-промислової палати, яка засвідчила, що карантин є форс-мажорною обставиною. Крім цього, твердив, що відповідно до листа Торгово-промислової палати, визнано форс-мажорною обставиною військову агресію Російської Федерації проти України, що стало підставою введення воєнного стану.

Проте Господарський суд вказав, що саме по собі визнання карантину і війни форс-мажорними обставинами не звільняє підприємця від обов’язку платити оренду й він мав надати докази, що ці обставини вплинули на його бізнес безпосередньо.

У результаті суд задовольнив позов мерії щодо розірвання договору оренди та стягнув з Дудіна судовий збір.

Олександр Дудін є директором мережі «Черняхівські ковбаси». Інший популярний на Кіровоградщині ковбасний бренд, що має багато торговельних павільйонів – «Ятрань», і належить міському голові Кропивницького, а нині очільнику обласної військової адміністрації Андрію Райковичу. На останніх місцевих виборах Олександр Дудін безуспішно балотувався до Кропивницької міськради від «За майбутнє».

Залиште відповідь