Дашівський лісгосп в апеляції не відбився від мільйонного штрафу від екоінспекції
09.11.2022   //   88 Переглядів

Північно-західний апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу Державного підприємства “Дашівське досвідне лісомисливське господарство” на рішення Господарського суду Вінницької області щодо накладення на лісників штрафу в розмірі 999,66 тисяч гривень. Відповідну постанову було оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень на початку листопада.   

Як вбачається з матеріалів справи, рішенням госпсуду першої інстанції було повністю задоволено позов Першого заступника керівника Вінницької обласної прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, щодо стягнення з лісгоспу суму заподіяної шкоди навколишньому природному середовищу.

В суді прокуратура вказувала на те, що на земельних ділянках лісового господарства мала місце незаконна порубка дерев, що свідчить про протиправність поведінки відповідача. Дані про цю порубку було зафіксовано у складеному екоінспекцією акті перевірки. Вказаний акт перевірки відповідачем в судовому порядку не було оскаржено, а тому є чинним і вказує на фактичну протиправність у діях працівників лісгоспа. 

Не погоджуючись з висновками суду першої інстанції “Дашівське досвідне лісомисливське господарство” подало апеляцію, вказуючи на те, що законодавством не встановлено презумпції правомірності акта по факту його неоскарження. Крім того лісівники зауважили на наявну кримінальну справу, що розслідує обставини незаконної вирубки дерев. Більше того, у цій справ по іншому визначається розмір шкоди, а потерпілою особою визначено не екологічну інспекцію, а саме “Дашівське досвідне лісомисливське господарство”. 

Тим не менш, розглянувши наведені сторонами аргументи апеляційний суд прийшов до висновків що незаконна порубка дерев відбулась на території і в межах земельних ділянок, наданих у постійне користування саме відповідачу. І саме лісгосп мав здійснювати комплекс охоронних заходів, спрямованих, зокрема, на збереження природно-заповідного фонду (лісу) від самовільних незаконних порубок. Порушення вимог щодо ведення лісового господарства, встановлених у сфері охорони, захисту та використання лісів, є підставою для покладення на постійного лісокористувача, тобто лісове господарство, цивільно-правової відповідальності. При цьому, не важливо хто конкретно здійснював незаконне вирубування дерев на ділянках лісу, наданих у постійне користування, оскільки визначальним є факт порушення що спричинило завдання державі збитків.

Як наслідок суд ухвалив залишити без задоволення апеляційну скаргу Державного підприємства “Дашівське досвідне лісомисливське господарство”. Наразі підприємство очолює Іван Кос.

Залиште відповідь