На Черкащині засудили Шевченка за спробу на виборах стати “Войцехівським”
08.11.2022   //   68 Переглядів

На Черкащині Золотоніський міськрайонний суд виніс вирок Олександру Шевченку, який напередодні довиборів до Верховної ради у жовтні 2021 року змінив прізвище і став Войцехівським. Чоловіка засудили за перешкоджання здійснення виборчого права. Шевченко-Войцехівський зареєструвався кандидатом у народні депутати, втім проти цього виступив інший кандидат, який врешті і переміг, висуванець президентської сили “Слуга народу” та на той момент мер Золотоноші Віталій Войцехівський. Він і зареєстрував відповідну заяву до правоохоронних органів.

Засудженого чоловіка не зареєстрували кандидатом у депутати і у бюлетені був присутній лише один Войцехівський, який і набрав 47% голосів та став переможцем. 

Попри завершення виборів, слідство у справі продовжилось і через рік після дати голосування обвинувачений отримав вирок. Суд призначив йому покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з випробувальним терміном в один рік. Перед цим Київський окружний адміністративний суд скасував зміну прізвище Шевченком і на лаві підсудних він опинився зі своїм “оригінальним” прізвищем, як і в бюлетені на довиборах. 

Разом з тим суд не зміг поки притягнути до відповідальності інших осіб, яких підозрювали в підготовці та організації “зміни” прізвища Шевченком. Зокрема, мова йшла про помічників депутата від фракції “ЄС” у Київській міській раді. 

 

Залиште відповідь