Вінницька міськрада відсудила у фірми-зернотрейдера 1,5 мільйона за користування земельною ділянкою
07.11.2022   //   63 Переглядів

Господарський суд Вінницької області задовольнив позов Вінницької міської ради до ТОВ “Укрзернотрейдинг”, стягнувши з останнього 1,51 мільйона гривень боргу за користування землею. Відповідне рішення було оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень 3-го листопада.  

Обґрунтовуючи позовні вимоги представники міськради вказували на те, що відповідач використовує земельну ділянку комунальної власності, загальною площею 11,12 га. На вказаній території  розташовані об`єкти нерухомого майна, що належать фірмі: два ангара, крита стоянка, будівлі колишніх алмазно-абразивного і  механіко-монтажного цеху.

При цьому ТОВ «Укрзернотрейдинг»  не зверталось до міської ради з приводу оформлення правовстановлюючих документів на землю та не сплачувало податок за фактичне використання комунальних ділянок. 

У листопаді 2021-го та січні 2022-го року міськрада запрошувала представників фірми на засідання Комісії по визначенню та відшкодуванню збитків власниками землі та землекористувачами. Відповідні запрошення  були направлені відповідачу рекомендованою кореспонденцією, та повернуті відправнику з поштовою відміткою «адресат відсутній».

Враховуючи пасивність фірми міська рада самостійно обрахувала суму, яку мало б сплатити підприємство за користування землею в 2019-2022 роках – 1,51 мільйона гривень. Власне її і вимагала стягнути з ТОВ “Укрзернотрейдинг” Вінницька міська рада.

Враховуючи озвучені аргументи, та той факт, що відповідачем не подано до суду жодних доказів в підтвердження або спростування заявлених позовних вимог, господарським судом Вінницької області було прийнято рішення – стягнути з ТОВ “Укрзернотрейдинг” на користь Вінницької міської ради 1,51 млн грн. 

Засновником столичного ТОВ “Укрзернотрейдинг” є ТОВ “Профі трейдінг”, яке, в свою чергу, належить Сергію Куценку. Крім того підприємцеві належить ще з десяток підприємств, зокрема ТОВ “Коровай рітейл”, ТОВ “Гайсинський комбінат дитячого харчування”, ТОВ “Сєвєродонецький хліб” та інші. 

 

Залиште відповідь