Черкаські освітяни вчергове скористалися воєнною постановою Уряду, аби купити товар із суттєвою “премією” для продавця
04.11.2022   //   58 Переглядів

27 жовтня департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради опублікував договір на придбання 70 біотуалетів, вартістю у понад 550 тисяч гривень.

Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”. Договір укладено без проведення конкурентної закупівлі з посиланням на профільну постанову Кабінету Міністрів, яка на момент підписання договору дозволяла здійснювати “екстрені” закупівлі без проведення тендеру.  

Відповідно до оприлюдненого договору, освітяни купують 70 біотуалетів марки Thetford Porta Potti 165 Luxe з “комплектом рідин”. Вартість одного “комплекту” 7890 гривень. У документі відсутня специфікація комплекту рідин, разом з тим на профільних сайтах відповідний товар коштує близько 5500 гривень разом з доставкою, а комплект рідин пропонують за 1290 гривень. У приватній розмові продавець при партійній покупці обіцяє додаткові знижки.  

У серпні інші освітяни з Черкащини придбали аналогічні туалети за ціною трохи більше 4 тисяч гривень за штуку, але без комплекту рідин.

Продавцем біотуалетів для черкаських освітян виступить підприємець із Запорізької області Андрій Бобровик. Це його перша угода із замовниками на території Черкаської області. У вересні 2022 року він вже укладав аналогічний договір із освітянами, але тоді угода була “заблокована” представниками Державної казначейської служби та розірвана за згодою сторін. 

У середині жовтня черкаські освітяни без торгів злили 4 млн гривень на коштовні продукти харчування, посилаючись на військовий час і неможливість проведення конкурентної закупівлі. 

Директором департаменту є Богдан Бєлов, який був призначений на цю посаду після місцевих виборів. До цього Бєлов тривалий термін був виконуючим обов’язки директора, а також заступником директора департаменту. Він відповідав саме за закупівлі та ставляв свій підпис під договорами, укладеними за результатом здійснення тендерних процедур. 

На сьогодні він є обвинуваченим у справі завищення вартості продуктів харчування, які купувалися для дошкільних навчальних закладів міста. 

Залиште відповідь