Антикорсуд засудив директорку і юриста ДП «Червоний землероб» з Кіровоградщини за замах на розкрадання
04.11.2022   //   91 Переглядів

Вищий антикорупційний суд визнав винними виконуючу обов’язки директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Червоний землероб», яке зареєстроване у Кіровоградській області та юриста цього підприємства у замаху на заволодіння коштів ДП, що вчинене в особливо великих розмірах та за попередньою змовою (за ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК).

Про це йдеться у вироку суду від 27 вересня.

Згідно з матеріалами справи, виконуюча обов’язки директора підприємства була обізнана зі скрутним матеріальним станом очолюваної нею структури. У березні 2016 року вона уклала з юристом, який раніше вже співпрацював з «Червоним Землеробом»,  договір про надання юридичних послуг без номера. Він мав надавати юридичні консультації, складати процесуальні документи, представляти інтереси ДП «ДГ «Червоний землероб» в судах та перед державними органами тощо.

У вересні 2016 року щодо держпідприємства розпочалася процедура банкрутства, згідно з якою кредитори в судовому порядку могли заявити права на відшкодування збитків.

Слідство встановило, що керівниця держпідприємства у змові з юристом вирішили «заднім числом» укласти 6 угод про надання юридичних послуг, за які вказаний юрист міг би стягнути з «Червоного Землероба» понад 3,5 млн грн за буцімто надані ним юридичні послуги.  

Дотримуючись плану, юрист подав до Кіровоградського господарського суду позов з кредиторською вимогою 3,5 млн грн.

Антикорсуд з’ясував, що вартість юридичних послуг була безпідставно завищена, а представництво цього юриста в судах не завжди ефективне. Оскільки вартість його послуг обраховувалася як 30% від суми, на яку вдалося зменшити позовні вимоги до «Червоного Землероба», суд звернув увагу, що ухвалення рішень судами на користь держпідприємства було не завдяки діям юриста, а через самостійні висновки судів.

Також у справі досліджувалася обставина зменшення відсотка винагороди юриста до 10% шляхом укладання додаткових угод. Антикорсуд дійшов висновку, що таким чином фігуранти намагалися «замести сліди».

Обвинувачені вину відкидали та наполягали, що мали на меті порятунок підприємства, а невідповідності з документами списували на помилки.

У результаті суд визнав колишню керівницю ДП «Червоний землероб» винною у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України та призначив покарання у виді 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з організаційно-розпорядчими і адміністративно-господарськими функціями на підприємствах, у статутних капіталах яких наявна частка державної або комунальної власності, строком на 3 роки і конфіскацією 1/2 майна.

Юриста суд визнав винуватим за пред`явленим йому обвинуваченням за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України у виді 7 років позбавлення волі з позбавленням права займатись діяльністю у сфері права строком на 3 роки і конфіскацією 1/2 майна.

Вирок може бути оскаржений протягом 30 днів з дати ухвалення.

Залиште відповідь