Тернопільська міськрада відсудила у місцевої медфірми понад 2 мільйона орендного боргу
01.11.2022   //   77 Переглядів

Господарський суд Тернопільської області задовольнив позов Управління обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради та зобов’язав стягнути з ТОВ “БонусМедікус” 2,08 мільйона гривень заборгованості по сплаті оренди. Відповідне рішення було опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень 27-го жовтня.

Розглянувши матеріали справи суд встановив – у квітні 2017-го року між КП “Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр”, якого уповноважила міськрада, та ТОВ “БонусМедікус” було укладено договір оренди нежитлових приміщень загальною площею 1,29 тис м2. При цьому щомісячний розмір орендної плати було встановлено на рівні 75,84 тис грн. Вже після підписання згаданого документу Виконавчий комітет Тернопільської міськради прийняв рішення передати згадані приміщення та ще ряд інших, що знаходяться за тією ж адресою, на баланс Управління обліку та контролю за використанням комунального майна, яке відтоді за них і відповідає. 

У березні 2020-го року, у зв’язку із закінченням терміну дії первинного договору оренди, між сторонами було підписано Додаток, яким, серед іншого, продовжено строк оренди до січня 2023-го та збільшено розмір щомісячної орендної плати до 111,99 тис грн.

Уже у травні 2022 року Виконавчим комітетом Тернопільської міської ради було  прийнято рішення про відмову від договору оренди, у зв`язку із невнесенням ТОВ “БонусМедікус” орендної плати більше трьох місяців підряд. Фактично сплачувати орендну плату підприємство припинило у червні 2021 року. 

Так от, на виконання вказаного рішення, Управління обліку та контролю за використанням комунального майна надіслало на адресу фірми повідомлення про відмову від договору оренди та припинення його дії. Вказане повідомлення було отримано відповідачем у червні 2022-го, про що свідчить копія опису вкладення у цінний лист та витяг з сайту АТ “Укрпошта”.

Аби гарантувати повернення орендарем боргу, Управління обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міськради звернулось до суду, з позов щодо стягнення з ТОВ “БонусМедікус” 2,08 мільйонів гривень. 

Оскільки відповідач в судове засідання не прибув, не заперечив належними та допустимими доказами доводів позивача, як і не надав суду доказів добровільної сплати боргу, суд прийняв рішення – задовольнити позов. 

Наразі єдиним власником та керівником ТОВ “БонусМедікус” є тернопільський підприємець Василь Сеньків. Однак на момент оприлюднення даного рішення – 27-го жовтня, власником фірми був Павло Коломієць. Чоловік є сином нині покійного Миколи Коломійця, який з жовтня 2010 до вересня 2012 року обіймав посаду голови Апеляційного суду Тернопільської області. Саме “БонусМедікус” та Коломійця місцеві журналісти вважають бенефіціарами спроби приватизувати за суттєво заниженою ціною  колишню залізничну лікарню. 

 

Залиште відповідь