Кропивницька міськрада через суд втричі збільшила оренду плату за 1,7 гектара під виробничою базою
01.11.2022   //   106 Переглядів

Господарський суд Кіровоградської області задовольнив позовні вимоги Кропивницької міської ради щодо внесення зміни до договору оренди земельної ділянки, якою користується ТОВ “Рент Трейд”, та підвищення щомісячної орендної плати до 24,05 тисяч гривень. Відповідне рішення було оприлюднено 26-го жовтня в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Під час розгляду справи було встановлено, що 16 березня 2004 року між тоді ще Кіровоградською міською радою та ТОВ “Кольт” було укладено договір оренди земельної ділянки площею 1,7 га за адресою вул. Аерофлотській, 28 (нинішня назва –  вул. Паршутіна Олега, 28). Строк дії договору – 25 років. При цьому грошова оцінка земельної ділянки складала 1,79 млн грн, а щомісячна орендна плата – 3,6 тисяч гривень. 

В 2012 році внісши зміни до чинного договору розмір орендної плати було збільшено до 7,4 тисяч гривень. 

У 2018-му році у зв`язку з переходом права власності на комплекс будівель виробничої бази та ряд заяв від безпосередніх учасників процесу, договір оренди згаданої ділянки було переоформлено з ТОВ “Кольт” на ТОВ “Рент Трейд”. Того ж року Кропивницькою міськрадою затверджено нову технічну документацію з нормативної грошової оцінки. Внаслідок вказаних змін відбулась зміна нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки та згідно оформленого витягу її розмір станом на липень 2022 року становить 9,62 мільйонів гривень.

Враховуючи наявні обставини міська рада вирішила звернутись до суду з метою внести зміни до договору оренди та закріпити там нову оціночну вартість ділянки та нову щомісячну орендну плату – 24,05 тис грн. Враховуючи відсутність інших фактів, які б впливали на суть справи, суд прийняв рішення – задовольнити позов Кропивницької міської ради. 

Власником  ТОВ “Рент Трейд” наразі вказана Альбіна Котляр, яка раніше входила до числа засновників ПП “Компас” та ТОВ “Кольт”. 

 

Залиште відповідь