На Закарпатті спецдозвіл на видобування гравію на Ужі отримав бізнес-партнер нардепів, який змагався з розкрадачами надр
27.10.2022   //   575 Переглядів

Державна служба геології та надр на аукціоні 19 жовтня розіграла два спецдозволи на користування надрами у Закарпатській області – Доманинську ділянку на північно-східній околиці Ужгорода з покладами піщано-гравійної сировини та Великопаладське родовище поблизу села Велика Паладь Берегівського району, багате на поклади піщано-гравійної сировини, глини і піску.

Про це повідомляє Закарпатська ОВА.

Переможцем аукціону на купівлю спецдозволу на 5 років для геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки покладів піщано-гравійної суміші Доманинської ділянки стало ТОВ «Ужстав», яке придбало дозвіл за 210 тис грн. Компанія займається будівництвом. Засновник та бенефіціар – Олександр Касинець.

Крім «Ужстав» у власності Олександра Касинця значаться ТОВ «Ужбуд», «Мінерал технолоджи», «Закарпатвапняк» – спільно з дочкою народного депутата з групи «Довіра» Роберта Горвата Агнесою Горват та групою родини Ковач, «Ужторг» та «Торгтехнобуд», що також входить до групи родини Ковач. Компанії зайняті у будівництві, видобуванні каменю, торгівлі будівельними матеріалами та наданні у оренду будівельної техніки.

«Група родини Ковач» – бізнес родини екснардепа і колишнього генерального директора ПАТ «Закарпаттяобленерго» Василя Ковача. До групи, також, входять компанії задіяні у виробництві альтернативної енергетики у партнерстві з родиною чинного голови Ужгорода Богдана Андріїва та ексголови Закарпатської ОДА Олександра Ледиди.

На аукціоні «Ужстав» за Доманинську ділянку конкурував з фермерським господарством «Перепілка», яке займається будівництвом інших споруд, надає послуги з мобільного харчування, а у 2013 році за 3 млн грн реконструювало партер площі Народної в Ужгороді перед будівлею ОДА.

Ключові особи фермерського господарства – Руслан Кіршенбаум, Юрій Кіршенбаум та Сентипал Руслан. Вони, також, пересікаються у низцы інших юросіб, у тому числі пов’язані з групою родини Ледида.

Руслан Кіршенбаум як обвинувачуваний проходив у кримінальному провадженні №12020070000000054 через незаконне видобування гравію на річці Уж у селі Оноківці, заподіявши збитки на суму 6,7 млн грн. Але у квітні 2022 року Ужгородський міськрайонний суд закрив справу у зв’язку із закінченням строків досудового розслідування.

Переможцем аукціону на Великопаладське родовище стало ТОВ «Паладьбуд», яке придбало спецдозвіл на видобування піщано-гравійної суміші та піску протягом 20-ти років за 110 тис грн. з 2008 по 2013 рік фірма вже мала ліцензію на видобуток глини та піску на цьому родовищі. Засновником та бенефіціаром компанії значиться Елемір Біров із села Фертешолмаш Берегівського району, який у березні 2021 року замінив собою Івана Борнемісо, Юрія Довбака та Імріха Коллар.

На аукціоні «Паладьбуд» конкурував із ФОПом із села Пийтерфолво Шандором Бікі, який займається добування піску, гравію, глин і каоліну. Шандор Бікі як підозрюваний фігурує у кримінальному провадженні № 42020070000000167. У період з березня 2016 по грудень 2020 року він без спецдозволу та погодження з боку Державної служби геології та надр, під прикриттям посадовців Виноградівського МУВГ, під виглядом розчистки русла річки Тиса видобував гравій. Також як обвинувачуваний у кримінальному провадженні № 12021070000000336 через незаконне видобування гравію у великих розмірах.

Залиште відповідь