3-мільйонний підряд на встановлення сигналізації у школах Полтави хочуть віддати компанії, пов’язаній з депутатом міськради
27.10.2022   //   114 Переглядів

5 жовтня 32-й ліцей уклав договір на облаштування системи пожежної сигналізації за 400 тис грн. з ТОВ «СКМ Монтаж», яке очікує підписання ще 5-ти аналогічних угод із Департаментом освіти Полтавської міськради на 2,8 млн грн.

Про це пише Дарина Синицька у «Полтавщині» з посиланням на Prozorro.

Окрім ліцею № 32 «Європейський», послуги зі встановлення автоматичної пожежної сигналізації та системи оповіщення про пожежу мають замовити для Супрунівського, Сем’янівського, Пальчиківського та Гожулівського НВК, а також Чорноглазівської ЗОШ. По всіх п’яти тендерах київське ТОВ «Охорона-Системи безпеки» подало скарги на дискримінаційні умови й Антимонопольний комітет зобов’язав замовника усунути порушення.

Закупівлю за схожою тематикою Департамент освіти провів у березні 2022-го. Тоді місто замовило обслуговування пожежних сигналізацій у 45 дитсадках і 5-ти школах міста у місцевого ТОВ «ГС-Груп». Вартість надання таких послуг до кінця року оцінили у 434 тис. грн.

Видання відстежило зв’язок «ГС-Груп» із депутатом Полтавської міськради від партії «За майбутнє» Ігорем Еренбургом. Лідером цієї сили у Полтаві є міський голова Олександр Мамай. Тепер журналісти відстежили зв’язок Еренбурга з компанією «СКМ Монтаж».

Директоркою і співвласницею «ГС-Груп» є Леся Яцик, яка у 2018 р. замінила на цій посаді Дмитра Білоконя. Таким саме чином у 2020 р. вона замінила Романа Кідіна в іншій компанії — ППФ «ДєЮре». Той самий Роман Кідін є співвласником СТ «Леол», інша частина якого належить Ігорю Еренбургу.

У якості контактного номера «ГС-Груп» вказує телефон — такий самий, як і контакт ТОВ «СКМ Монтаж». Збіг повторюється у кількох джерелах — як на Prozorro, так і записах контактів різних партнерів. Інколи «СКМ Монтаж» прямо виступає субпідрядником «ГС-Груп» у підрядах з протипожежної безпеки.

Крім того, на тендері 32-го ліцею компанії «СКМ Монтаж» підігравав ФОП Олександр Солов’ян. На те, що він не був зацікавлений у перемозі, вказує той факт, що на конкурс він подав документи у вигляді заархівованих PDF-файлів, які неможливо відкрити, не знаючи пароль.

Той самий Олександр Солов’ян зіграв як спаринг-партнер і компанії «ГС-Груп» на весняному тендері з обслуговування пожежних сигналізацій.

Що ж до ТОВ «СКМ Монтаж», воно має спільних контактних осіб і телефони із будівельною ТОВ ВКФ «СЕН». Власником і керівником першого є Геннадій Седяков. У 2020 році він став бенефіціаром замість Михайла Немировського. Останній найімовірніше є сином Олександра Немировського — співвласника ТО «ВКФ «СЕН» і голови правління благодійного єврейського центру «Хесед Нефеш». Одним з членів правління цього центру є Юрій Еренбург — батько депутата Ігоря Еренбурга.

До речі, згаданий вище Роман Кідін наразі є співвласником і ТОВ «Сакварелла» — разом з Оленою Еренбург, імовірно донькою Ігоря Еренбурга.

ТОВ «СКМ Монтаж» було зареєстроване у 2019 році й за цей час встигло отримати 316 контрактів із бюджетними організаціями на 119,5 млн грн.

Судячи з останніх договорів, фірма сконцентрувалася по двох напрямках: все, що пов’язано з пожежною безпекою (вогнегасники, сигналізації, супровід тощо) та будівництвом (ремонт укриттів, облаштування душових кімнат, заміна покрівель тощо).

Залиште відповідь