«Ясінянська міська лікарня» за 800 тисяч замовила вугілля фірмі екс-депутата 
26.10.2022   //   122 Переглядів

КП «Ясінянська міська лікарня» Закарпатської області 12 жовтня повідомила про намір укласти договір з ТОВ «Енерго системи» щодо придбання 88-ти тон бурого вугілля марки Б за 799 тис грн. 

Про це йдеться у «Прозорро».

Ціна за 1 т – 7 566,67 грн без ПДВ. 

На аукціоні конкурували ПП «Енергозахід», ТОВ «Енерго системи» та ТОВ «ТОП Енерготрейд». У тендерній документації замовник попросив учасників надати сертифікат якості вугілля від незалежної лабораторії та сертифікат походження, який, зазвичай, видають експортеру. 

ПП «Енергозахід» назвало ці вимоги замовника дискримінацією і вимагало внести зміни до тендерної документації, оскарживши умови закупівлі до Постійно діючої адміністративної колегії АМКУ. 

В АМКУ постановили, що скаржник не довів, чим вимоги надати сертифікати порушують його права. Але скаргу ПП «Енергозахід» частково задовольнили, зобов’язавши Ясінянську міську лікарню внести зміни до тендерної документації.

Під час торгів у міській лікарні відхилили пропозицію ПП «Енергозахід» через відсутність згаданих документів, а переможцем визнали ТОВ «Енерго системи» – єдиного з трьох учасників, що надав сертифікат якості, виданий у березні 2021 року ТОВ «АР СІ ІНСПЕКШЕН Україна», зареєстрованим у Маріуполі, та сертифікат походження, виданий у березні 2020 року Торгово-промисловою палатою компанії «Енерго системи», як відправнику та одержувачу 61 160 кг булого вугілля марки Б. 

ТОВ «Енерго системи» зареєстровано у місті Хуст Закарпатської області. Засновниками компанії значаться Іван Бабурнич та Василь Бабурнич. Берефіціар – Іван Бабурнич, колишній депутат від «Партії регіонів» Хустської районної ради. Сума договорів компанії на постачання твердого палива у державні та комунальні заклади Закарпаття, Івано-Франківської та Чернівецької областей, а також шкільних меблів складає понад 40 млн грн. 

Змовники останніх крупних аукціонів на закупку бурого вугілля марки Б у серпні-жовтні, у яких перемогла компанія «Енерго системи», також у тендерній документації просили надати сертифікат якості вугілля від незалежної лабораторії та сертифікат походження. Його відсутність у інших учасників стала причиною відхилення пропозиції. 

Іван Бабурнич також значиться чинним бенефіціаром у ТОВ «Закарпатоблпаливо» та історичним для ТОВ «Енерго система», яка зараз знаходиться у власності його дочки 21-річної Наталії Бабурнич та «Бальмонд», що у 2016 році як ТОВ «Укрвугілляресурс» згадувалось у розслідуванні про купівлю вугулля за завищеними цінами «Харківводоканалом». 

Крім ТОВ «Енерго системи», «Закарпатоблпаливо» та «Енерго система», тендери на поставку бурого вугілля у Закарпатській області виграють ФОП Віталій Шутко, прописаний із Бабурничем за однією адресою, а також ТОВ «Лігніт+». Ця компанія належить українському політику російського походження Віктору Лага, який у 2000-их був головою Деснянського району Києва та депутатом Київської міської ради. 

ТОВ «Лігніт+» надає компанії «Енерго системи» послуги з переробки та розсіву вугілля. Це вбачається із листа-дозволу на право використання ТОВ «Енерго системи» під час участі у тендерних закупівлях висновку з оцінки впливу на довкілля виданому «Лігніт+», який компанія-переможець подавала під час участі у тендері відділу освіти Драгівської сільської ради.  

У Ясінянську міську лікарню «Енерго системи» постачатимуть вугілля по ціні 7 566,67 грн без ПДВ за 1 т. У той час для Ванчиковецької сільради Чернівецької області, Нижньобистрівської гімназії, психіатричної лікарні у Вільшанах та відділу освіти Драгівської сільради ціна 7500 грн без ПДВ за 1 т і нижче. 

Залиште відповідь