Ужгородські комунальники заплатять ФОПу 2,5 мільйона на обрізку дерев 
21.10.2022   //   1141 Переглядів

КП «Комунальне шляхово-експлуатаційне підприємство» Ужгородської міської ради 30 вересня замовило підприємцю Борису Жученку обрізку дерев за 2,50 млн грн. 

Про це йдеться у «Прозорро».

Згідно з калькуляцією розрахунку цін, обрізка одного дерева з використанням автовишки коштує 234,99 грн; вирізка одного дерева в залежності від діаметру стовбура та доступності місця варіюється від 1547,76 до 4952,84 грн; формування крони від 1220,71 до 5798,4 грн за одне дерево; стрижка живоплоту 12,52 за 1 м.п.; прибирання території після стрижки, від згрібання листя до навантаження дров – 200,11 грн за 100 кв.м. та 93,8 грн за 1 кб.м. відповідно. 

Окремо закладені гроші на роботу вивіз гілля КАМАЗом, роботу екскаватора, автовишки та паливно-мастильні матеріали і запчастини до техніки. 

Пропозиції інших учасників закупівлі, ФОПа Олексія Чижа зі Слов’янська та виробничого кооператива «Дорога», кінцевим бенефіціарним власником якого є мукачівець Михайло Ганчев, які пропонували нижчу на 500 тис грн ціну, відхилили через невідповідність закону і тендерній документації.

Відмову Чижу комунальники обгрунтовують відсутністю підтвердження права користування на вказану у поданих документах вантажівку КАМАЗ та недійсні на увесь період дії договору дозволи на експлуатацію автопідйомника АГП-22 та проведення лісосічних робіт (термін дії обох до 02.11.2022 року), а також відсутність листа-згоди на обробку персональних даних. Пропозицію виробничого кооперативу відхилили через відсутність підтвердження наявності у штаті верхолазів та невизначений рівень кваліфікації лісорубів. 

Щодо переможця тендеру ФОПа Бориса Жученка у державних закупівлях, то у лютому 2021 року КП «Комунальне господарство» села Кам’яниця Оноківської громади уклали з ним договір на 50 тис грн за надання послуг по збору та вивезенню сміття у селах Кам’яниця та Гута Ужгородського району. 

Згідно даних з офіційних реєстрів у ФОПа Жученка відсутня будь-яка спеціалізована автотехніка, наявні записи про десяток виконавчих проваджень та причетність до браконьєрства на річці Уж.

Згідно поданої підприємцем документації, техніку, а також виробничі та адміністративні приміщення по вулиці Станційна 56 в Ужгороді, йому забезпечує ФОП Яна Опаленик, яка надає комунальним закладам Ужгорода послуги з благоустрою та оренди спецтехніки. 

ЇЇ близький родич Іван Опаленик, ймовірно батько, згідно тієї ж документації, «працевлаштований» у Бориса Жученка радником. Опаленик є власником ТОВ «Зеленгосп-Ужгород» і «Зеленбуд-Ужгород», а також учасником ТОВ «Ужагромікс» та керівником ТОВ ВКП «Мерістема» – постійних фаворитів ужгородських комунальників.   

Залиште відповідь