Суд арештував корпоративні права «Гідросили» у справі про держзраду (додано)
21.10.2022   //   2588 Переглядів

Додано коментар пресс-служби “Гідросили” (читайте внизу новини).

Шевченківський райсуд міста Києва арештував корпоративні права групи компаній «Гідросила» кропивницького промисловця Павла Штутмана у кримінальному провадженні про держзраду.

Як ідеться в ухвалі суду від 19 вересня, яка є в розпорядженні редакції, йдеться про кримінальне провадження №22022000000000220, розпочате 23 травня цього року слідчим управлінням СБУ за ч.1 ст. 111 (державна зрада) та ч.4 ст. 111-1 ККУ (колабораційна діяльність).

До суду надійшло клопотання прокурора Департаменту нагляду за додержанням законів органами безпеки Офісу Генпрокурора про арешт майна в рамках цього провадження.

У клопотанні йдеться, що за версією слідства щонайменше з 2021 року бенефіціарний власник та голова наглядової ради ПрАТ «Гідросила Груп» (згідно з Держреєстром це Павло Штутман) спільно з іншими громадянами України, використовуючи підконтрольні йому підприємства, а також суб’єкти господарювання, що розміщені на території Росії, які входять до групи компаній ПрАТ «Гідросила Груп», а саме АО «Союзгидравлика» (Бєлгород, РФ), ООО Белгородская сбытовая компания» (Бєлгород, РФ), АО «Техничесний центр Эльворти» (Батайск, РФ), ООО «Гидросила М» (Москва, РФ) здійснюють виробництво та постачання у тому числі до підприємств військово-промислового комплексу РФ АОА «Брянский Арсенал» та ООО «Военно-промышленная компания» запчастини, які надалі встановлюються на військову техніку РФ.

Слідчі вказують, що зокрема «Союзгидравлика» та «Брянский Арсенал», які отримують продукцію «Гідросили» в основному співпрацюють з Міноборони РФ, здійснюють виробництво військових бойових машин.

Ще один епізод, який згадується в тексті клопотання, стосується торгівлі з російськими контрагентами вже після 24 лютого. Слідство твердить, що продукція (зокрема насоси шестерні та насоси аксіально-поршневі) постачалася в Грузію, Болгарію, Латвію, Литву, Молдову та інші країни, проте надалі через підконтрольні суб’єкти господарювання продавалася до Росії. Також про торгівлю з країною-агресором свідчить наявність дебіторської заборгованості у ПрАТ «Торговий дім «Гідросила» по взаємовідносинах з контрагентом з російського Батайська.

Згадуються у клопотання й те, що експорт продукції української компанії здійснюється через ПрАТ «Торговий дім «Гідросила», до складу якого входять заводи, що знаходяться у тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області – АТ «Гідросила МЗТГ» і ТОВ «Гідросила Тетіс». Слідство наполягає, що за вказівками очільника та гендиректора групи компаній ці підприємства співпрацюють з окупантами.

Крім цього, стало відомо, що директор мелітопольського філіалу «Торговий дім «Гідросила» 24 червня цього року зареєстрував у Краснодарі підприємство ООО «Торговый Дом МЗТГ Гидравлика». Слідство стверджує, що отримало документи про торговельні взаємовідносини вказаного російського підприємства з «Гідросила Груп».

Також в матеріалах справи є протоколи огляду роликів пропагандистів в Youtube про роботу заводів «Гідросили» і співпрацю керівництва підприємств з окупантами у тимчасово окупованому Мелітополі.

Шевченківський райсуд за результатом розгляду клопотання ухвалив арештувати корпоративні права групи компаній «Гідросила», зокрема й контрольні частки, що належать Павлу Штутману, а також корпоративні права та нерухомість підприємств у Запорізькій області. Згідно з рішенням суду, активи передані в управління Нацагенству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними злочинним шляхом.

Нагадаємо, що у серпні СБУ проводила обшуки на підприємствах компанії у Кропивницькому. Раніше в «Гідросилі» заявили, що окупанти зайняли їхні заводи у тимчасово окупованому Мелітополі і зв’язку з компаніями немає.

Після виходу новини у прес-службі «Гідросили» заявили, що не мають жодних взаємозв’язків з Росією, а продукція, що виробляється заводами, не подвійного призначення. 

В компанії повідомили раніше озвучену інформацію, що за фактом захоплення заводів у Запорізькій області вони подали заяви до правоохоронних органів. 

Інформацію щодо кримінального провадження, в рамках якого на корпоративні права групи компаній накладено арешт Шевченківським судом у «Гідросилі» не прокоментували, лише зазначили, що вказана ухвала відсутня в Реєстрі судових рішень.

 

Залиште відповідь