Криворізькі комунальники судяться з аудиторами через виявлені порушення у закупівлі
21.10.2022   //   115 Переглядів

12 жовтня 2022 року комунальне підприємство «Швидкісний трамвай» подало суд на Південний офіс Держаудитслужби. Комунальники не визнають висновок аудиторів із виявленими порушеннями у закупівлі підшипників.

Про це стало відомо з інформації до проведеної закупівлі.  

Сам тендер відбувся ще в лютому. КП «Швидкісний трамвай» визнало переможцем ТОВ «Енергомеханіка» і, незважаючи на військову агресію РФ щодо України, 9 березня комунальники підписали договір вартістю 1 млн. 851 тис. грн. За цей час до цього договору замовником вже чотири рази вносилися зміни, згідно яких підвищилися ціни на замовлені підшипники.

При цьому, один з учасників ТОВ “ТД Ирбис” 23 лютого звернувся до замовника з вимогою щодо скасування рішення про визнання переможця в процедурі закупівлі через наявні порушення. Замовник з вимогою не погодився, відповівши, що помилки переможця в тендерних документах були формальні та несуттєві.

В вересні за закупівлю взявся Південний офіс Держадитслужби та оголосив про її моніторинг. Згідно висновку аудиторів, було виявлено такі порушення:

  • Замовник не відхилив тендерні пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону;
  • Вніс зміни до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом.

Цей висновок аудиторів КП «Швидкісний трамвай» намагається оскаржити у судовому порядку. Третьою стороною в судовому позові виступає ТОВ «Енергомеханіка».

Незважаючи на спірність закупівлі, комунальники вже сплатили ТОВ «Енергомеханіка» 1,4 млн. грн. за договором.

ТОВ «Енергомеханіка» зареєстровано в Дніпрі в 2015 році. Власник компанії Ян Пекарський. В жовтні 2019 року Самарський районний суд міста Дніпро визнав його винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України (службове підроблення), та призначив покарання у виді штрафу на користь держави в розмірі 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 4250 гривень з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з адміністративно-господарськими функціями, обліком, збереженням, управлінням та розпорядженням матеріальними цінностями на підприємствах, установах, організаціях любої форми власності на строк один рік.

Пекарський, не маючи власного виробництва, надав на тендер з закупівлі підшипників довідку, яку в подальшому завірив своїм підписом, про наявність у нього обладнання та матеріально-технічної бази. Сам Пекарський тим часом закуповував підшипникову продукцію в Китаї, а в Україні продавав під торговою маркою  ВЕМ.

Залиште відповідь