Прокуратура підозрює керівників підприємств у незаконному видобутку піску під Харковом на мільярд гривень
19.10.2022   //   117 Переглядів

Харківська облпрокуратура направила до Полтавського районного суду обвинувальний акт щодо трьох директорів підприємств за фактом того, що на території Роганської об’єднаної територіальної громади незаконно видобувався пісок зі збитком для держави майже в 1 млрд. грн.

Про це пише «Харківський антикорупційний центр» з посиланням на повідомлення облпрокуратури.

Як вдалось встановити ХАЦу, за допомогою порталу “Судова влада”, мова йде про директора ТОВ “НВФ Бархан”, що спеціалізується на видобуванні корисних копалин, Руслана Колядинського, співвласника ТОВ “ЗЗБК Еталон” Андрія Казарінова та власника і керівника ПП “Будтранс-Груп” Євгенія Лободу.

Згідно порталу YouControl, власниками ТОВ “НВФ Бархан” до сих пір є померлий Вадим Казарцев та Олег Кияшко. ЗМІ називали Казарцева найбільш відомим кримінальним авторитетом Харкова. Кияшко ЗМІ називали зятем Казарцева. Вадим Казарцев помер в жовтні 2020 року в Німеччині, де лікувався від онкології.

Слідчі вважають, що організатором схеми з незаконного видобутку піску був Руслан Колядинський. Як установили в СБУ, Колядинський входив до найближчого оточення покійного Казарцева. Як повідомляють ЗМІ, саме у Колядинського в січні 2022 року інший харківський кримінальний авторитет “Гончарик” вимагав 250 тисяч доларів.

Як вказано в релізі прокуратури, члени організованої групи отримали в оренду земельну ділянку площею близько 2,5 га та дозвіл на видобуток корисних копалин. Протягом декількох років поспіль під виглядом законної діяльності обвинувачені видобували пісок на іншій земельній ділянці площею понад 18 га.

Незаконні дії відбувалися на території Роганської об’єднаної територіальної громади — на землях Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва та частково на землях запасу сільськогосподарського призначення.

Внаслідок цього особливо цінні землі навчального закладу, які пристосовані для наукових цілей, фактично знищені.

Незаконним видобуванням піску державі заподіяно збитки на суму майже 1 млрд грн.

Як вказано в ухвалі суду, в серпні 2012 року ТОВ «НВФ Бархан» отримало спеціальний дозвіл на користування надрами площею 18,80 га, а саме видобування пісків, придатних для рекультивації, благоустрою та планування, суглинків, придатних для влаштування земельного полотна на території Південно-Рогонського родовища, розташованого неподалік смт Рогань.

Рішенням Харківської обласної ради в лютому 2017 року ТОВ «НВФ Бархан» надано дозвіл на отримання гірничого відводу, у зв`язку з чим підприємством отримано Акт про надання гірничого відводу, який знаходиться у смт Рогань, площа проекції гірничого відводу становить 2,47 га.

В подальшому, в квітні 2017 року на підставі договору оренди укладеного між ТОВ «НВФ Бархан» та Роганською селищною радою, ТОВ «НВФ Бархан» отримало в оренду земельну ділянку у смт. Рогань загальною площею 2,5 га.

На початку 2018 року, ТОВ “НВФ Бархан” почало видобувати пісок, як на цій земельній ділянці, так і поза межами зазначеної земельної ділянки, з порушення вимог ст. 24 Гірничого закону України.

Відповідно до ст. 24 Гірничого Закону України гірниче підприємство при проведенні гірничих робіт повинно мати: спеціальний дозвіл на користування надрами; акт про надання гірничого відводу; технічний проект, затверджений і погоджений у встановленому порядку; геолого-макшрейдерську, технічну та обліково-контрольну документацію (календарні плани розвитку гірничих робіт, проекти, паспорти, схеми).

Слідство встановило, що наприкінці листопада 2020 року, Руслан Колядинський запропонував приєднатися до видобутку піску своєму знайомому Андрію Казарінову, а той в свою чергу запропонував вже Євгенію Лободі приєднатися до схеми.

Щоб надати роботам по видобутку піску вигляд законних дій, в січні 2020 року ТОВ «НВФ Бархан» отримало висновок про погодження робочого проекту землеустрою щодо рекультивації порушених земель на земельній ділянці площею 2,5 га та в липні 2020 року отримало дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покрову (родючого шару ґрунту) зазначеної земельної ділянки.

Так, маючи спеціальний дозвіл на користування надрами площею 18,80 га, земельну ділянку площею 2,5 га, гірничий відвід площею 2,5 га, Колядинський, Казарінов, Лобода та інші невстановлені в ході досудового розслідування особи, продовжили видобуток піску за межами орендованої земельної ділянки та за межами гірничого відводу, внаслідок чого, на думку слідства, заподіяли державі збитки у сумі 937,9 млн. грн.

Нагадаємо, що 9 лютого 2022 року, за місцем реєстрації ТОВ “НВФ Бархан” та ТОВ “ЗЗБК Еталон відбулись обшуки саме в рамках розслідування цієї справи.

 

 

Залиште відповідь