Кропивницькі рятувальники за день прозвітували про покупку спецтехніки на понад 12 мільйонів 
19.10.2022   //   90 Переглядів

У вівторок, 18-го жовтня, Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області прозвітував про придбання двох спецавтівок загальною вартістю 12,3 мільйонів гривень. 

Мова йде про спеціальну аварійно-рятувальну машину та універсальний снігоболотохід. Інформація про відповідні закупівлі опублікована в Prozorro.

На спеціальну аварійно-рятувальну машину середнього типу ВС ІD55S18WD-1 САРМ-С, яку поставило ТОВ “Валідус Спецавто” було витрачено 8,2 мільйонів гривень. Сам договір було підписано ще у червні поточного року. Доставити ж машину фірма мала до 23 серпня у місто Глеваха Київської області. Повнопривідна спецавтівка з класом двигуна Євро-6 мала бути обладнана електричною лебідкою Gragon Winch DWT 16000 з тяговим зусиллям до 7,5 тонн, металевим тросом, блоком-поліспаста та стропою БР-21. Крім того в машині було передбачено пожежний модуль з цистерною для води і мотопомпою, висувна стаціонарна телескопічна освітлювальна щогла, мобільна освітлювальна установка, комплект шабельної і дискової пилки, кутошліфувальної машинки, перфоратора,  сигнально-гучномовний пристрій та багато іншого. 

Аналогічну аварійно-рятувальну машину за таку ж ціну цьогоріч придбав 1-ий державний пожежно-рятувальний загін ГУ ДСНС України у Полтавській області.

А от універсальний снігоболотохід Богун-2 коштував кропивницьким рятувальникам у 4,1 мільйона гривень. Цей транспортний засіб було куплено у ТОВ “Квадро Інтернешнл” ще раніше – у травні 2022 року. Однак прозвітувати за нього вирішили тільки зараз. Доставити снігоболотохід мали до Києва не пізніше ніж 1-го червня. Це мав бути дизельний агрегат за об’ємом двигуна 1,8 літра, виготовлений у 2022 році. За інформацією з мережі Богун-2 це дітище все того ж ТОВ “Квадро Інтернешнл” –  рятувальний автомобіль підвищеної прохідності з колісною формулою 4×4. Його можна використовувати для ліквідації надзвичайних ситуацій та порятунку людей у снігових заметах, на сипучих ґрунтах і водних перешкодах. Снігоболотохід оснащений спеціальним звуковим сигнальним пристроєм, світлодіодними фарами та стробоскопами, відеореєстратором з камерою заднього огляду, монітором і GPS-навігатором, радіостанціями, гідрокостюмами, обігрівачем, бензопилою, мотузками, лебідкою, світлодіодними акумуляторними ліхтарями, аптечкою, каністрами, вогнегасниками, акумулятором, причепом, ношами, інструментами та запчастинами.

ТОВ “Квадро Інтернешнл” входить до бізнес-групи Forum Group Володимира Школьніка, який і є бенефіціаром товариства. Крім нього в співзасновниках фірми значаться ТОВ “Форум Славутич”, який входить до сфери впливу інвестиційної компанії Dragon Capital Томаша Фіали і ТОВ “Компанія з управлінням активами “Юніон актив”. 

Власником, а заодно й керівником ТОВ “Валідус Спецавто” вказано Андрія Нагорного. За інформацією сервісу Carity-project з моменту впровадження Prozorro фірма встигла підписати 81 договір на 1,58 мільярдів гривень. 

Залиште відповідь