Фірма Григоришина відсудила у податківців Вінниччини 564 тисяч боргу за електроенергію
19.10.2022   //   97 Переглядів

Господарський суд Вінницької області підтримав позовну заяву ТОВ “Енера Вінниця” та ухвалив стягнути з Державної Податкової Служби України Головного управління Державної Податкової Служби у Вінницькій області 564,06 тис грн боргу за спожиту електроенергію та  8,46 тис грн витрат на сплату судового збору. Відповідне рішення було оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень 17-го жовтня. 

Під час судового розгляду було встановлено – на початку лютого 2021 року між сторонами було підписано договір № ВІ-106501 про постачання електричної енергії споживачу від 02.02.2021 ТОВ “Енера Вінниця” протягом 2021 року здійснювало постачання електричної енергії. Відповідно до нього постачальником щомісячно надавались акти прийняття-передавання товарної продукції – активної електричної енергії з підписами та печаткою постачальника, які в свою чергу підписувались споживачем – ГУ ДПС у Вінницькій області та були підставою для проведення оплат через ГУ ДКСУ у Вінницькій області.

За твердженням позивача​​, згідно даних АТ «Вінницяобленерго» податківці протягом листопада 2021 року спожили 150 076 кВт/год. електричної енергії, що суттєво перевищувало передбачені в договорі об’єми. Враховуючи неможливістю оплатити рахунок за листопад у повному обсязі, сторонами, за результатом проведених переговорів, було вирішено розділити оплату на два акти – 387,72 та 244,4 тис грн відповідно. Крім того окремий акт на 564,06 тис грн було виставлено для оплати за результатами спожитої у грудні електроенергії.

Податкова ж у свою чергу стверджує – оплачувала усі рахунки щомісячно, відповідно до умов договору. А от розділення одного з актів на два призвело до порушення графіку оплат, плутанини та порушення процедури передбаченої договором.

Тим не менш, враховуючи, що усі акти ТОВ “Енера Вінниця” надавала вчасно та у встановленій формі, а ДПС Вінниччини по суті проігнорувала один з таких актів, суд ухвалив – стягнути з Державної Податкової Служби України Головного управління Державної Податкової Служби у Вінницькій області 564,06 тис грн боргу за спожиту електроенергію

ТОВ “Енера Вінниця” входить до бізнес-групи “Енергетичний стандарт” підприємця Костянтина Григоришина. Він же вказаний і як бенефіціар фірми. А от засновником за даними аналітичного порталу YouControl є кіпрська “Palpon treding limited”.

Залиште відповідь