Держекоінспекція через апеляцію стягнула мільйон гривень з “Костопільського фанерного заводу” власника “Книгарні Є”
17.10.2022   //   91 Переглядів

Північно-західний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу Держекоінспекції Поліського округу на рішення госпсуду Рівненської області від 24 травня 2022 року та зобов’язав стягнути з ТОВ “Костопільський фанерний завод” 1,05 млн грн шкоди завданої навколишньому природному середовищу. Відповідну постанову було опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень. 

Відповідно до опублікованих даних у період з 25 листопада по 07 грудня 2020 року посадовими особами держекоінспекції було проведено позаплановий захід державного нагляду щодо дотримання “Костопільським фанерним заводом” вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Під час перевірки було встановлено що з 18 грудня 2018-го по 16 травня 2019-го року у завода був відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, про що було складено відповідний акт. 

Підтверджує цю інформацію лист Міністерства екології та природних ресурсів України вбачається, що підприємство отримало дозвіл на викиди у грудні 2013-го строком на 5 років. А от наступний дозвіл, строком вже на 7 років, заводу було видано вже в травні 2019-го. Таким чином 5 місяців підприємство працювало без необхідних дозвільних документів. 

З метою досудового врегулювання спору Держекоінспекція, розрахувавши розмір завданих природі збитків, направив  “Костопільському фанерному заводу” претензію з вимогою оплатити необхідну суму – 1,05 млн грн. Однак ні відповіді на оплати не отримав і направив позов до господарського суду. 

Госпсуд у свою чергу вказав на те, що в матеріалах справи не містилосб доказів того, що у певний період відповідачем дійсно здійснювалась робота джерел викиду, та не доведено точну кількість годин роботи стаціонарних джерел викиду, що є обов`язковим при доведенні розміру завданої шкоди. Тож, у позові відмовив. 

У свою чергу в апеляції Держекоінспекція вказала що розмір відшкодовуваних збитків розрахувався на підставі інформації про графік роботи джерел викидів наданої разом з листом “Костопільського фанерного заводу” про усунення порушень. Таким чином сам потенційний порушник надав усі необхідні для обрахунку дані. 

У підсумку, Північно-західний апеляційний господарський суд таки задовольнив апеляційну скаргу Держекоінспекції Поліського округу та зобов’язав ТОВ “Костопільський фанерний завод” сплатити 1,05 млн грн шкоди завданої навколишньому природному середовищу.

Власниками ТОВ “Костопільський фанерний завод” є співвласник заводу Izovat, компанії «Українські лісопильні», київського заводу «Фанплит» Сергій Ліщина, його батько, екснардеп 1-го скликання Богдан Ліщина, а також столичний підприємець, один з бенефіціарів “Українського тижня” і “Книгарня Є” Роман Цуприк.

Залиште відповідь