За півроку війни замовники Кіровоградщини придбали лише 3 автобуса
11.10.2022   //   103 Переглядів

За період з березня по жовтень включно замовниками Кіровоградщини було підписано всього 3 договори на поставку автобусів. Загальна вартість замовлення при цьому склала 6,39 мільйонів гривень. Відповідна інформація розміщена в системі публічних закупівель Prozorro. 

Про придбання першого автобуса наприкінці червня прозвітував Вільшанський ліцей Вільшанської селищної ради. Яку саме модель автобусу закупили невідомо, оскільки замовник не завантажив до системи копію договору. Вартість контракту – 2,4 мільйона гривень. Постачальник – черкаське ТОВ “Трак-бас” місцевих підприємців Анатолія Гончарука та Олександра Ткаченко. 

Наступним став автобус замовлений за результатами відкритих торгів проведених Відділом освіти Мар’янівської сільської ради. Торги виявились вельми активними. До них долучилось чотири фірми: ТОВ “Автоград – 2007”, ТОВ “Крафт-авто”, ТОВ “Авто-бас” і ПрАТ “Кіровоград-авто”. 

Власне “Кіровоград-авто” з корпорації «УкрАВТО» Таріела Васадзе найбільш активно боролась за підряд. Спочатку добивалась внесення змін до тендерної документації. Фірму не влаштовували вимоги щодо обов’язкової наявності в автобусі кондиціонера та системи курсової стійкості, яких не вимагає профільний стандарт ДСТУ. Не домовившись із замовником “Кіровоград-авто” пішло в Антимонопольний комітет, який і виніс рішення на користь фірми. У пісумку вимоги щодо вище згаданих технічних особливостей прибрали з техдокументації.

Однак і це не забезпечило ПрАТ “Кіровоград-авто” перемогу. Запропонувавши економічно найвигіднішу пропозицію – 2,46 мільйона гривень, фірма не надала ряд довідок та затребуваної замовником інформації. І хоча пробувала оскаржити рішення Відділу освіти про відхилення своєї пропозиції, однак успіху не досягла. 

У підсумку виконувати замовлення, за 2,49 мільйона гривень, довірили столичному ТОВ “Авто-бас”, який минулого року був в топі постачальників шкільних автобусів по Україні. 

За умовами договору, який підписали 26-го вересня, поставити підрядник має автобус “Ataman D093S2”, який минуліч коштував 1,8-2 мільйона гривень. 

Насамкінець останній автобус, станом на сьогодні, замовило КП “Новоархангельське житлово-комунальне господарство”. Купували без проведення відкритих торгів, розмістити в Prozorro лише звіт про проведену закупівлю. На замовлення комунальників ПрАТ “Завод “Часівоярські автобуси” поставить автобус “РУТА 25F” 2022-го року випуску загальною місткістю 24 особи. Транспорт має бути обладнаний дизельним двигуном стандарту Євро 6, механічною коробкою передач та дисковими гальмами. 

Бенефіціарами “Заводу “Часівоярські автобуси” вказані Олександр та Олексій Полосухіни з Бахмута Донецької області. 

Залиште відповідь