ВАКС виправдав харківського комунальника, який перерахував приватній фірмі зайвий мільйон
06.10.2022   //   98 Переглядів

Вищий антикорупційний суд визнав невинуватим колишнього директора КП «Комплекс з вивозу побутових відходів» (Харків) Фазіля Аббасова у зловживанні службовим становищем. Суд визнав всі докази проти Аббасова недопустимими.

Про це пише «Харківський антикорупційний центр» з посиланням на вироку суду віл 21 вересня.

Раніше слідство повідомляло, що у 2016 р. комунальне підприємство оголосило закупівлю обладнання для потреб міста.  Напередодні укладання договору з переможцем тендеру директор КП, який на той момент також був депутатом Харківської міськради, за власної ініціативи вніс зміни до характеристик предмета закупівлі, внаслідок чого здійснено закупівлю іншої продукції, яка не відповідала вимогам документації конкурсних торгів. Через це підприємство надмірно перерахувало майже 1 млн грн.

Частину зазначеної суми постачальник обладнання в подальшому перерахував компанії, бенефіціарним власником якої був директор КП.

За даними детективів, мова йде про закупівлю контейнерів.

Аббасов був засновником ТОВ «Виробнича компанія «Алмаз». Саме у цієї фірми переможець торгів ПАТ «Форез» мало б замовити виготовлення частини контейнерів-бункерів для вивозу побутових відходів

Вже після акцепту пропозиції були змінені технічні параметри контейнерів, зокрема зменшив товщину стінок контейнерів для вивезення побутових відходів, що дозволило виробнику зекономити на матеріалах.

Після підписання угоди на суму 3,6 млн. грн., переможець торгів перерахував фірмі Аббасова 1,4 млн. грн.

За даними експертизи переплата комунального підприємства склала понад 900 тис. грн.

Зараз ТОВ «Виробнича компанія «Алмаз» має назву ТОВ «Платформа 19», а засновником є син Аббасова.

Розпочинала це провадження поліція. Після чого справу передали в НАБУ. Потім вона потрапила в антикорупційний суд.

Юрист ХАЦ Володимир Рисенко зазначає, що виправдувальний вирок аргументований порушенням норм кримінально-процесуального кодексу слідчими поліції ще на початку розслідування.

Суд встановив, що у квітні 2017 року в ЄРДР правоохоронці внесли відомості за двома епізодами.  Перший стосувався ймовірних махінацій між директором КП «Жилкомсервіс» та директором ТОВ «Системи прогресивної очистки», які нібито вчинили замах на привласнення коштів місцевого бюджету у сумі близько 500 000 грн..

Другий епізод стосувався  «голови адміністрації Холодногірського району Харківської міськради, депутата Харківської міськради» (тоді ним був Максим Мусєєв), який нібито змовився з директором Департаменту будівництва та шляхового господарства та мав намір на привласнення бюджетних коштів.

Аббасов фігурував у першому епізоді, але не відігравав там ключову роль. Крім того, перший епізод був спрямований на підготовку до вчинення злочину, тобто, щодо дій, які полягають у «готуванні до злочину» та спрямованих виключно «на майбутнє» – після квітня 2017 року.

Однак обвинувальний акт стосувався дій, які обвинувачений, на думку слідства, вчинив у минулому – в 2016 році.

«Таким чином, кримінальне провадження № 12017220000000515 було зареєстроване за зовсім іншими фактами та щодо зовсім інших злочинів, ніж той, який викладено у обвинувальному акті та є предметом судового розгляду» – йдеться у вироку суду. Після отримання інформації про скоєння зовсім іншого кримінального правопорушення, відповідна інформація підлягала внесенню до ЄРДР як окреме правопорушення, з присвоєнням окремого номеру. Однак слідчі поліції цих вимог не виконали. Тому суд зробив висновок про недопустимість всіх доказів, зібраних стороною обвинувачення і виніс виправдувальний вирок по цій справі.

 

 

Залиште відповідь