Рівненський «НВП Шляхбуд» спробував через апеляцію відбитись від мільйонного штрафу АМКУ
05.10.2022   //   93 Переглядів

Західний апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу ТОВ “НВП Шляхбуд”, тим самим не звільнивши підприємство від сплати 1,02 млн грн штрафу накладеного в липні 2021 року Антимонопольним комітетом України. Відповідна постанова була опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень наприкінці вересня поточного року. 

В апеляції  “НВП Шляхбуд” пробував оскаржити рішення Господарського суду Львівської області, щодо правочинності накладеного антимонопольним комітетом штрафу за антиконкурентні узгоджені дії між підприємством та його “конкурентном” на торгах – ТОВ “БМК Містобуд”. Тоді в АМКУ знайшли докази імітації конкуренції на п’ятнадцяти закупівлях проведених замовниками Львівської та Рівненської областей, на які підприємства приходили разом. Серед іншого на користь висновків антимонопольників вказувало однакові дефекти документів поданих учасниками, використання спільної IP-адреси та спільних програмних комплексів, а також синхронність дій на торгах.

В апеляційному суді, як до цього і в господарському, представники ТОВ “НВП Шляхбуд” спробували довести, що усі наведені АМКУ докази є не більше ніж збігом обставин. А ідентичність дефектів на документах та, відповідно, використання для друку чи сканування тендерної документації спільної техніки неможливо встановити без проведеної комп`ютерно-технічної експертизи.

Та ці твердження судами були спростовані, як і спроба визнати рішення госпсуду недійсним, через незалучення до участі в справі ТОВ «Будівельно-монтажна компанія «Містобуд».

Щодо останнього твердження апеляційний суд вказав, попередня інстанція не розглядала під час засідання пункти рішення АМКУ, які стосуються ТОВ «БМК «Містобуд». Відтак рішення господарського суду не зачіпало прав або охоронюваних законом інтересів згаданої фірми.

У підсумку, розглянувши усі наявні докази, Західний апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу ТОВ “НВП Шляхбуд”. ВІдповідно мільйонний штраф від АМКУ та трирічний “бан” на участь у відкритих торгах лишаються в силі.

З січня 2021 року власницею рівненського ТОВ “НВП Шляхбуд” є підприємиця Оксана Панасюк. До цього бенефіціаром було ТОВ “КУА ОЗОН” Андрія Золотухіна і Дмитра Ісупова.

 

Залиште відповідь