Фірми, пов’язані з колишнім начальником «Київоблавтодору» та нардепом-регіоналом, отримають 51 мільйон на ремонт мостів через Трубіж
05.10.2022   //   168 Переглядів

Департамент регіонального розвитку Київської облдержадміністрації обрав підрядників для відновлення двох пошкоджених війною мостів через річку Трубіж.

Про це пише Альона Момот у виданні «КиївВлада» з посиланням на «Прозорро».

12 вересня Департамент регіонального розвитку Київщини підписав два договори на проведення капремонту двох мостів через річку Трубіж. Загальна ціна договорів склала – 50,87 млн грн.

Перший договір (ціна – 19,37 млн грн.) укладено з ПП «Автомагістраль» на проведення капремонту мосту через Трубіж на км 12+261 автодороги місцевого значення О100112 Перемога-Баришівка.

Другий договір (ціна – 31,5 млн грн.) департамент уклав з ТОВ «Мостобудівельний загін №112» на проведення капремонту мосту через Трубіж на км 20+842 автодороги О100607 Залісся-Заворичі.

Згідно з договорами, підрядники до кінця 2023 р. повинні будуть виконати на об’єктах підготовчі роботи, розібрати існуючі конструкції пошкоджених мостів, влаштувати опори нових мостів, їх прогонову будову та дорожнє полотно.

Обидві угоди замовник уклав з підрядниками за спрощеною процедурою, яку обґрунтували розпорядженням Кабміну від 28 лютого 2022 року №169 про здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану.

Для участі у кожній з двох закупівлях пропозиції подали по одній компанії.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, «Автомагістраль» зареєстровано в 2001 р. в Києві. Зараз має реєстрацію в с. Синяк Вишгородського району. Засновник, кінцевий бенефіціар і директор – Микола Скоростецький, який у 2005-2007 роках був начальником Служби автомобільних доріг у Київській області.

За даними Clarity Project, в результаті участі в публічних закупівлях «Автомагістраль» уклало 676 договорів на 14,95 млрд грн.

«Автомагістраль» є фігурантом декількох кримінальних проваджень. Зокрема, ця компанія разом з КК «Київавтодор» та КП «ДЕУ» всіх районів столиці підозрюються у привласненні бюджетних коштів в особливо великих розмірах при нанесенні в столиці дорожньої розмітки.

«Мостобудівельний загін №112» зареєстровано в 1998 році в Броварах. Засновники – ТОВ «Меткон Плюс» та Олександра Порожнюк, кінцеві бенефіціари Вячеслав Бабіцький та Олександра Порожнюк.

Станом на 2010 рік засновником цього ТОВ було ВАТ «Мостобуд», головою наглядової ради якого був депутат Верховної Ради VII скликання від Партії регіонів Володимир Продивус. Його дружина – Світлана Продивус – була власником 21,5 % акцій ВАТ «Мостобуд». У 2017 р. Госпсуд Києва відкрив провадження по банкрутству «Мостобуд». Справа була відкрита за заявою «Альфа-Банку».

Також відомо, що у 2016 році Володимира Продивуса викрили у кураторстві незаконного видобутку бурштину у Сарненському районі Рівненської області, а у 2006-2018 році його було помічено у незаконному видобутку піску у Голосіївському районі Києва.

«Мостобудівельний загін №112» також згадується в кримінальних провадженнях. Зокрема, в рамках провадження від 03.04.2020 було встановлено, що вказане ТОВ було одним з тих підрядних організацій, з якими посадові особи ДП «Агентство місцевих автомобільних доріг» вступили у злочинну змову. Така змова мала на меті привласнення бюджетних коштів на проведенні ремонтів автодоріг на території Кіровоградської області у 2019-2020 рр.

«Мостобудівельний загін №112»  уклало 88 договорів на 3,18 млрд грн.

Видання нагадало, що під час бойових дій на Київщині було пошкоджено 49 мостів. Декілька з них була підірвана українськими військовими, аби перешкодити просуванню окупантської армії, ще частину підірвали окупанти вже при втечі з України. Відразу після деокупації Київщини почалися роботи з влаштування тимчасових переправ та відновлення мостів.

Залиште відповідь