Суд визнав незаконними «кавафони», встановлені зятем мера Полтави  
04.10.2022   //   135 Переглядів

13 вересня Полтавський окружний адмінсуд скасував дозвіл міськради на розміщення кіосків Coffephone за 11-ма адресами і паспортів їхніх прив’язок до земельних ділянок.

Як пише Дарина Синицька у «Полтавщині», відповідне рішення ухвалив суддя Сергій Удовіченко за позовом Полтавської окружної прокуратури.

Зокрема, прокуратура вимагала визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності на території Полтави, а також скасувати паспорти прив’язки на «Мобільні кав’ярні — Coffeephone».

Відповідні дозволи Полтавська міськрада надала ФОПу Анатолію Радіонову 2021 р. Тоді ж депутат міськради Вадим Ямщиков заявляв, що Радіонов у цій справі представляє інтереси Володимира Бакуменка — зятя мера Полтави Олександра Мамая, чоловіка його падчерки Ірини Климко.

Мова йде про 11 кіосків. Частина встановлених кав’ярень, стилізованих під червоні телефонні будки, замінили возики з кавою на колесах, частина — були встановлені на нових місцях. При цьому, дозволи надавалися із формулюванням «продовження розміщення» в історичному центрі міста. Саме це і стало основним аргументом прокуратури.

«Минулого року вказаною Комісією в обхід Мораторію на розміщення нових стаціонарних тимчасових споруд фізичній особі-підприємцю надано дозвіл на продовження розміщення пересувних тимчасових споруд терміном на 1 рік, хоча фактично вони розташовані вперше», — зазначила прес-служба Полтавської обласної прокуратури.

Також прокурор мав претензії до того, що торговельні лотки є стаціонарними, а не мобільними. У такому разі процедура їх розміщення передбачає укладення договорів особистого строкового земельного сервітуту, а цього ФОП Радіонов не зробив.

Крім того, переважна кількість споруд розташована в комплексній охоронній зоні Полтави, а це порушує історичне середовище міста. До того ж, 22 грудня 2017 року міськрада ввела Мораторій на розміщення нових стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у комплексній зоні «А», яка включає центральну частину міста з прилеглими кварталами.

Видання звернуло увагу, що усі сторони справи — навіть треті особи — подали відзиви на позов прокуратури та просили залишити його без розгляду. Сам Анатолій Радіонов, Полтавський міськвиконком, Управління з питань містобудування та архітектури та Комісія з розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності вважали претензії прокуратури безпідставними і заявляли, що усі дозволи були видані без порушення законів та актів.

Водночас, суддя дійшов висновку, що претензії прокуратури достатньо аргументовані, а пояснення відповідачів не мають достатнього підтвердження. Тому Удовиченко задовольнив позов: скасував дозвіл на розміщення «кавафонів» від комісії та виконкому, а також 9 паспортів прив’язки на них.

Рішення поки не набрало законної сили й може бути оскаржене упродовж ще 2-х тижнів.

Видання також нагадало, що загалом навесні 2021-го місто надало дозвіл на розміщення 41-го «кавафону», решта 30 з яких були оформлені на ТОВ «Полтавська Мануфактура» Івана Барабаш та Ірини Кліменченко. Наразі ж подібних МАФів у місті вже понад 70. За інформацією власних джерел редакції, ідея дизайну лотків належить Юрію Нестулі — сину депутатки міськради Світлани Нестулі, засновнику ГО «Інститут аналітики та адвокації».

Залиште відповідь