Нацгвардія заплатила за квартири для військових 54 мільйона компанії нардепа від ОПЗЖ, яку заборонили     
29.09.2022   //   91 Переглядів

У липні-вересні 2022 року Нацгвардія України купила за 54 млн грн. 26 квартир для військовослужбовців у структури, бенефеціаром якої є нардеп від вже забороненої партії «Опозиційна платформа за життя» Дмитро Ісаєнко.

Про це йдеться у сюжеті журналістки Марії Землянської для Bihus.Info.

Перші 19 квартир Нацгвардія оплатила 28 липня, за них віддали майже 35 млн грн. Ще за 7 квартир 5 вересня перерахували 19,5 млн грн.

Договори між Нацгвардією та отримувачем коштів укладені за кілька днів до проплат.

У Нацгвадрії на запит Bihus.Info повідомили, що гроші передбачені бюджетом, а саме житло буде розподілене серед військовослужбовців та членів їхніх сімей у порядку черговості.

Журналісти з’ясували, що Нацгвардія перерахувала гроші закритому венчурному фонду «Княгиня Ярославн».

Фонд «Княгиня Ярославна» зазначений в усіх електронних майнових деклараціях, поданих нардепом Дмитром Ісаєнком (2019-2021 рр.).У деклараціях Ісаєнко зазначає себе кінцевим бенефіціаром фонду. Більше того, щороку Ісаєнко декларував мільйонні дивіденди від «Княгині Ярославни»: у 2019 цей фонд приніс йому 31,5 млн грн. дивідендів, у 2020 67 млн, у 2021 майже 114,5 млн.

Фонд «Княгиня Ярославна» збирає кошти на будівництво житла, яке зводить група компаній Perfect Group. Девелопером ЖК, в яких купила квартири Нацгвардія, також виступає Perfect Group. Ісаєнко згадує про Perfect Group у позитивному ключі, щоправда, не у своїх деклараціях, а у статтях.

Частина фірм з цієї групи вже фігурували у розслідуваннях Bihus.Info. Тоді було встановлено, що записані на підлеглих Ісаєнка компанії отримували мільйонні підряди на будівництво від Міністерства оборони, у той час коли Ісаєнко очолював там будівельний департамент.

Більше того, у 2019 у Perfect Group і фонд «Княгиня Ярославна» фігурували у кримінальному провадженні за підозрою у несплаті податків. За даними слідства, схема працювала так: за квартири в одному з об’єктів Perfect Group – ЖК «Лебединий» – покупці переказували кошти не забудовнику, а на рахунки інших двох компаній. Одна з них – венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Княгиня Ярославна». А далі частина сплачених покупцями коштів, за версією слідства, була виведена в готівку і використана не на будівництво ЖК.

У судовому рішенні йдеться: «Ймовірно частина грошових коштів з вказаного фонду, які не витратили на будівництво, під виглядом безповоротної фінансової допомоги переводяться з вказаного фонду на рахунки підприємств з ознаками фіктивності та в подальшому переводяться у готівку для посадових осіб Perfect Group без сплати податків у державний бюджет».

Ісаєнко став депутатом у 2019. До парламенту пройшов від «Опозиційної платформи – За життя». Після повномасштабного вторгнення рф в Україну, коли партію ОПЗЖ заборонили, а фракцію у Раді розпустили, мандат не склав. Ісаєнко перейшов у депутатську групу «Відновлення України».

До парламенту у 2000-х Ісаєнко працював у Департаменті будівництва Міноборони, а з 2006 р. навіть очолив його. З 2007 по 2015 рр. був заступником міністра житлово-комунального господарства. Цю посаду обіймав переважно за часів Януковича. Тож за законом про люстрацію мав піти з посади. Але аби уникнути люстрації, Ісаєнко зробив собі фейковий статус учасника бойових дій. Коли ж це стало відомо, чиновник розповів про героїчне будування фортифікаційних споруд в зоні АТО. Щоправда, пізніше журналісти виявили: забув видалити із соцмереж фото відпочинку в серпні, коли мав курувати будівництво в зоні АТО. Тож депутати дотиснули, він написав заяву про відмову від статусу, а потім його звільнили з Кабміну.

Залиште відповідь